fbpx

Uudised

Sajand Britteni sünnist

22.11.2013

Miks puudutas Benjamin Britteni surmakuupäev – 4. detsember 1976 – mind nii sügavalt? Olin sel ajal jõudnud niisugusesse punkti, kus suutsin sellise kaotuse suurust tõeliselt tajuda..

Olin äsja Britteni enda jaoks avastanud. Just enne ta surma olin ta muusika harukordset puhtust hindama hakanud – puhtust, mis on võrreldav muljega, mis mulle jätsid Guillaume de Machaut’ ballaadid. Ja lisaks sellele olin pikka aega tahtnud Britteniga isiklikult kohtuda – ja nüüd polnud see enam võimalik.
Arvo Pärt

 

Need sõnad seostuvad sündmustega, mis leidsid aset 1976. aasta hilissügisel, 37 aastat tagasi. Arvo Pärdil oli valmimas keelpilliorkestriteos, kui saabus teade Britteni surmast. Ometi võib öelda, et kahe helilooja kohtumine toimus – muusikas, vaimus. Esiettekandeks 1977. aasta aprillis sai teos pealkirja „Cantus Benjamin Britteni mälestuseks”.

Täna, Britteni 100. sünniaastapäeval näeme, et see muusika on osutunud väga elujõuliseks. Ainuüksi sel aastal kõlab „Cantus” rohkem kui 150 korral üle terve maailma.
Benjamin Britteni sünnipäeval tervitame südamest teid, head kolleegid Britteni ja Pearsi fondist, ning hindame kõrgelt teie suurepärast tööd helilooja pärandi hoidmisel ja tutvustamisel.

Soovime teile palju edu!
Arvo Pärdi Keskus

Tähelepanu! 1. mail on keskus suletud. Ilusat kevadpüha!

Uudiskiri