fbpx

Uudised

Swedbank toetab noori muusikuid Eestis ja kaugemalgi

27.04.2012

Äsja valmis Arvo Pärdi Keskuse, Vanalinna Hariduskolleegiumi, filmistuudio Minor Film ja muusikakirjastuse Universal Edition ühistööna õppeotstarbeline DVD-komplekt „Mängime Pärti”, mis toob vaatajate ette VHK noorte muusikute proovid koos Arvo Pärdiga ning nende tulemusena toimunud kontserdi helilooja loomingust.

 

DVD-komplekti valmimisele panid õla alla Kultuurkapital ja Rahvusvahelise Arvo Pärdi Keskuse suurtoetaja Swedbank, kes kingib DVD igale Eesti muusikakoolile, mida on kokku enam kui 80.

Rahvusvaheline Arvo Pärdi Keskus ja Swedbank on teinud koostööd juba üle aasta ning värskelt valminud DVD on järjekordne verstapost sel teel. Meil on hea meel kinkida Arvo Pärdi muusikaga DVD-de komplektid kõikidele Eesti muusikakoolidele, kes saavad uut õppematerjali kasutama hakata juba maikuust,” ütles keskuse suurtoetaja, Swedbank Eesti tegevdirektor Priit Perens, kes DVD esitlusel andis sümboolse plaadi üle Muusikakoolide Liidu juhatuse liikmele Urvi Haasmale.

Neil päevil toimub esmakordselt Tallinnas ka rahvusvaheline muusikaolümpiaad, mille esindusheliloojaks valiti Arvo Pärt. Et tutvustada muusikaolümpiaadil osalevatele noortele muusikutele olümpiaadi heliloojat ja anda taustateadmisi tema loomingu ja selle esitamise kohta, on Swedbank ja Arvo Pärdi Keskus ühiselt välja pannud DVD-komplektid ka olümpiaadil osalejatele.

Uudiskiri