fbpx

Uudised

Tallinna Kammerorkester 25

07.04.2018

Helilooja Arvo Pärt ja Arvo Pärdi Keskus õnnitlevad südamest Tallinna Kammerorkestrit 25. sünnipäeva puhul!

Eesti muusikaelu üks lipulaev Tallinna Kammerorkester on juba veerandsaja aasta vältel pakkunud palju eriilmelisi muusikaelamusi nii kodu- kui ka välispublikule.

Oma tegutsemisaja algusest peale on TKO olnud ka üks olulisemaid Arvo Pärdi muusika esitajaid ja jäädvustajaid. Teatavasti oli orkestri üks esimesi suuremaid töid aastal 1993, kui Tõnu Kaljuste orkestri kokku kutsus, Pärdi „Te Deumi“ plaadistus (ECM) koos Eesti Filharmoonia Kammerkooriga.

2010 ellu kutsutud iga-aastased Pärdi päevad on TKO esituses publiku ette toonud suure hulga Pärdi teostest. Tõnu Kaljuste eestvedamisel on orkester andnud Pärdi muusikaga kontserte ka paljudes Euroopa mainekates kontserdisaalides, aga ka New Yorgi Carnegie Hallis ja Kennedy Centre’is, Jaapanis, Mehhikos ning esinenud suurtel muusikafestivalidel.

Tänuväärsed on olnud salvestused plaadifirmale ECM – „Te Deumile“ järgnesid „Litany“ (1996), „In principio“ (2009) ning 2014. aastal Grammy muusikaauhinnaga pärjatud „Adam’s Lament“ (2012).

Aasta 2018 algas aktiivselt –  jaanuaris anti koos Eesti Filharmoonia kammerkooriga kontserte Hollandis, Inglismaal, Iirimaal ja Belgias, olles üheks peaesinejaks Arvo Pärdi festivalil Brüsselis.

Soovime Tallinna Kammerorkestrile rohkelt muusikalisi õnnestumisi veel paljudel aastakümnetel!

Tähelepanu! 22. juunil on keskus avatud kuni 16.00, 23. juunil on keskus suletud. Ilusat võidupüha ja toredat jaaniaega kõigile!

Uudiskiri