fbpx

Uudised

Tõnu Kaljuste meistrikursus Itaalias

08.02.2011

17. – 19. veebruarini viib Tõnu Kaljuste Cesena Konservatooriumis Itaalias läbi meistrikursuse Pärdi koorimusikast.

Kursus on mõeldud eelkõige lauljatele ja koorijuhtidele ning selles keskendutakse nii häälekasutusele Pärdi vokaalteostes kui ka Pärdi muusika esitusküsimustele.Kursuse lõppedes annavad osalejad kontserdi, mille kavas on neli kursuse jooksul läbi töötatud Arvo Pärdi segakooriteost:

„Which Was the Son of …“
„Dopo la vittoria“
„Magnificat“
„Da Pacem Domine“

Tõnu Kaljuste ja Arvo Pärdi koostöö on kestnud juba aastaid ning praeguseks on Tõnu Kaljuste kujunenud üheks hinnatuimaks Pärdi vokaalteoste ja suurvormide juhatajaks maailmas.
5. jaanuaril tunnustas Eesti Välisministeerium nii Tõnu Kaljustet kui ka Arvo Pärti kultuuripreemiaga 2010. aasta loomingulise tegevuse eest, mille puhul tõsteti eriti esile Istanbulis toimunud „Adam’s Lamenti“ esiettekannet.

Tõnu Kaljuste on dirigent, kes asutas Eesti Filharmoonia Kammerkoori (1981) ja Tallinna Kammerorkestri (1994). Ta on Grammy auhinna nominent ning pälvinud mitmeid plaadistusauhindu (Diapason d´Or l´Annee 2000, Cannes’i klassikalise muusika auhind ja Edisoni auhind). Olulise osa oma tegevusest on ta pühendanud eesti heliloojate loomingule (Heino Eller, Arvo Pärt, Veljo Tormis, Erkki-Sven Tüür), kelle muusikat on ta plaadistanud firmale ECM. Samuti on ta teinud koostööd niisuguste heliloojatega nagu Alfred Schnittke, György Kurtag, Krzysztof Penderecki, Erik Bergman, Gia Kantšeli, Sven-David Sandström, Knut Nystedt, Einojuhani Rautavaara, Brett Dean jpt. Ta on seotud paljude orkestrite ja kooridega üle maailma ning praegu on ta Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia dirigeerimisosakonna juhataja.

Vaata lisaks >>

Uudiskiri