fbpx

Uudised

Usedomi festivalil fookuses eesti muusika

20.09.2013

21. septembrist 12. oktoobrini toimuval Usedomi muusikafestivalil Saksamaal on käesoleval aastal põhirõhk Eesti muusikal.

20. tegevusaastat tähistaval Saksamaa ühel olulisemal muusikafestivalil astuvad üles paljud eesti muusikud, sh Neeme, Paavo ja Kristjan Järvi, Eesti Filharmoonia Kammerkoor, Vox Clamantis, Resonabilis, Hortus Musicus, Eesti Rahvusmeeskoor, samuti solistid Martin Kuuskmann, Kalle Randalu, Villu Veski, Rein Rannap ja Andres Uibo. Usedomi saarel toimuval festivalil on kavas mitmed Arvo Pärdi teosed: 24. septembril kannab Paavo Järvi orkestriga Deutsche Kammerphilharmonie Bremen ette „Cantus in Memory of Benjamin Britten” ja „Fratres”, Leipzigi Keelpillikvarteti kontserdil tuleb Haydni ja Beethoveni kvartettide kõrval ette Arvo Pärdi „Summa”, 27. septembril annab kontserdi Eesti Filharmoonia Kammerkoor Tõnu Kaljuste juhatusel, mille kavas on Arvo Pärdi „Virgencita”, „Dopo la vittoria” ning Cyrillus Kreegi, Veljo Tormise, Einojuhani Rautavaara jt teosed. 11. oktoobril esitab Seebad Ahlbecki kirikus keskaja muusikat ning Arvo Pärdi loomingut ansambel Vox Clamantis.
Koostöös Eesti saatkonnaga leiavad festivali kavas aset veel dr Kristel Pappeli ja Harry Liivranna loeng ning klaveriduo Mikalai-Ratassepp kontsert, aga ka kaks eesti kaasaegset kunsti tutvustavat näitust: Mare Vindi litograafia ja fotod pealkirjaga “Looking through the wall” ning Eesti päritolu kunstniku Margus Meinharti maalid.
Usedomi festivali kava: www.usedomer-musikfestival.de

Uudiskiri