fbpx

Uudised

Uued plaadid ECM-ilt

13.10.2010

Seoses Arvo Pärdi 75. aasta juubeliga käesoleva aasta septembris andis plaadifirma ECM augustis välja kaks plaati: “Symphony No. 4” ja eriväljaandena uue versiooni Pärdi debüütalbumist „Tabula rasa“, mis helilooja ja plaadifirma esimese koostööna ilmus 1984. aastal.

Plaadile “Symphony No. 4” on jäädvustatud Arvo Pärdi 4. Sümfoonia esiettekanne, mis leidis aset 2009. aasta jaanuaris Los Angelese Walt Disney kontserdisaalis. Teose kandis ette Los Angelese Filharmooniaorkester Esa-Pekka Saloneni juhatusel. Lisaks sümfooniale kõlab plaadil valik fragmente 4. Sümfooniaga tihedalt seotud teosest “Kanon Pokajanen”, esitab Eesti Filharmoonia Kammerkoor Tõnu Kaljuste juhtusel.

ECM-i 2010. aasta „Tabula rasa“ eriväljaanne on kokku pandud koostöös kirjastusega Universal Edition. Lisaks plaadile on komplektis ka 200-leheküljeline kõvas köites raamat, mis sisaldab õppepartituure ja helilooja seni avaldamata faksiimile-käsikirju 1984. aastal ilmunud albumi teostest. Lisatud on ka originaalalbumi tekstid ja fotod ning kaassõna Paul Griffithsilt. Plaadil kõlavad Arvo Pärdi teosed „Fratres“ (Gidon Kremer: viiul / Keith Jarrett: klaver), „Cantus Benjamin Britteni mälestuseks“ (Staatsorchester Stuttgart, dirigent Dennis Russell Davies), „Fratres“ (Berliini Filharmooniaorkestri 12 tšellisti) ja „Tabula rasa“ (Tatjana Grindenko: viiul / Alfred Schnittke: prepareeritud klaver, Leedu kammerorkester, dirigent Saulius Sondeckis).

Uudiskiri