fbpx

Uudised

Valmis DVD-komplekt “Mängime Pärti”

27.04.2012

23. aprillil esitleti Mustpeade majas DVD-komplekti „Mängime Pärti”. Rahvusvahelise Arvo Pärdi Keskuse, Vanalinna Hariduskolleegiumi, filmistuudio Minor Film ja muusikakirjastuse Universal Edition koostööna valminud DVD toob vaatajani VHK noorte muusikute proovid koos heliloojaga ning nende tulemusena toimunud kontserdi Pärdi loomingust.

 

Idee taolise DVD tegemiseks sündis kõikide osapoole vahel pisut enam kui aasta eest. 2011. aasta kevadtalvel osales Arvo Pärt Vanalinna Hariduskolleegiumi kutsel maestro autorikontserdi ettevalmistusel, juhendades noori muusikuid lasteaiast gümnaasiumieani. Kontserdi 18 pala hulka mahtus nii tuntud ja armastatud kui üsna vähetuntud näiteid helilooja loomingust, nii koori- kui instrumentaalmuusikat. Režissöör Dorian Supin ja Stuudio Minor Film jäädvustasid kogu protsessi –prooviperioodi ja kontserdi – ning nendest sündis DVD-komplekt, mis koosneb kahest plaadist: teoste õppimisest helilooja juhendamisel valmis DVD „Proovime Pärti” (201 min) ja kontserdist DVD „Mängime Pärti” (75 min).

Vanalinna Hariduskolleegiumi Muusikakooli juhataja Peeter Sarapuu jagab oma muljeid: „Nii muusikud kui muusikateadlased on läbi aegade unistanud: „Kui oleks võimalik küsida heliloojalt endalt…” Käesoleval DVD-l on neid unistusi viidud reaalsusse. Valminud DVD, eriti esimene plaat, millele on jäädvustatud protsess, kuidas helilooja juhendas oma lugude õppimist, avades taustateadmisi, oma mõtteid ja nägemusi, aga ka seda, kuidas ta neid lugusid näeb tänapäeval, on väärtuslik dokument. See on väga eriline infoallikas – mitte ainult muusikaõppuritele, vaid ka küpsetele interpreetidele, samuti muusikateadlastele – ehk siis kõigile, kes soovivad süveneda Arvo Pärdi loomingusse. Teades, kui arvukalt leiab Arvo Pärdi muusika ettekandmist ning uurimist üle maailma, leian, et võimalus saada DVD-le salvestatud informatsioonist osa kaheksas keeles, lisab sellele dokumendile laiemat mõõdet.”

DVD komplekti valmimisele panid õla alla Kultuurkapital ja Rahvusvahelise Arvo Pärdi Keskuse suurtoetaja Swedbank, kes aitab Keskusel viia DVD ka kõikidesse Eesti muusikakoolidesse.

DVD-komplekti, mis on varustatud subtiitritega inglise, saksa, vene, soome, hispaania, itaalia ja prantsuse keeles, on võimalik tellida Rahvusvahelise Arvo Pärdi Keskuse kodulehe kaudu.

Uudiskiri