fbpx

Uudised

White Light Festival

15.11.2010

28. oktoobrist 18. novembrini peetakse New Yorgi Lincoln Centeris esimest Valge Valguse Festivali. See New Yorgi uhiuus sügisene muusikapidustus on pühendatud muusika transendentsele ja valgustavale mõjule ning keskne koht festivalil on Arvo Pärdi muusikal.

Lincoln Centeri kunstiline juht Jane Moss on festivali tutvustamiseks öelnud:

„Valge Valguse Festivali esimene hooaeg pakub avastamiseks muusika vaimset külge ja selle väljendust erinevais kultuuri- ja muusikatraditsioonides, alates lääne klassikalise muusika meistriteostest kuni Balti regiooni müstilise minimalismi ning moslemite ja hindu muusikani Põhja-Indias. Festivalil on kavas rida tasuta üritusi, mille hulgas on vestlused külalisesinejatega, festivali teemade süvakäsitlused ja kontserdijärgsed koosolemised. Me loodame, et publik, kasvõi üheainsa õhtu jooksul, saab osa ühtekuuluvustundest, tajudes end väikse osana ühest tervikust selles meeletus ja üha enam killustuvas maailmas“.

Arvo Pärdi teoseid kõlasid festivali neljal kontserdil: 7. novembril esitas vokaalansambel Tallis Scholars Alice Tully Hallis Pärdi kolm teost „7 Magnificat-Antifoni“, „Nunc dimittis“ ja „Magnificat“. 11. novembril esitas pianist Aleksei Ljubimov oma sooloõhtul Stanley H. Kaplan Penthouse‘is Pärdi „Für Alina“. Segakoor Latvija Tõnu Kaljuste juhatusel esitas Pärdi teoseid oma kahel kotserdil – 12. novembril kõlas Alice Tully Hallis „Dopo la vittoria“, 13. novembril esitati esmaettekandena USA-s „Stabat Mater“ ja „Adam’s Lament“, kaasa tegi St. Luke’i orkester.

Loe lisaks:
www.eamdllc.com/story.cfm?story_id=537
White Light Festival >>

Uudiskiri