fbpx

Uudised

XII Eesti heliloojate festivali helilooja on Arvo Pärt

23.05.2013

Tartu Jaani kirikus toimub 4.-9. juunil 2013 XII Eesti heliloojate festival, mille peahelilooja on sel aastal Arvo Pärt.

Festivali raames toimuvad lisaks kontsertidele ka helilooja loomingule pühendatud vestlusring ning koostöös Arvo Pärdi keskusega koostatud filmiprogramm.
Festivali peaesinejad on Tallinna Kammerorkester, Curious Chamber Players (Rootsi) ning ühise kavaga Küberstuudio ja Vox Clamantis. Esiettekandele tulevad kaheksa uudisteost, sh Helena Tulve, Andrus Kallastu, Tõnu Kõrvitsa ja Timo Steineri teosed. Festivali põhiprogrammi kõigi kontsertide repertuaaris on esindatud ka Arvo Pärdi looming.

Kohtumisel festivali helilooja Arvo Pärdiga juhib vestlust Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia professor Toomas Siitan, kes uue õppeaasta sügissemestrist viib seoses Arvo Pärdi vabade kunstide professuuriga Tartu Ülikoolis koos heliloojaga läbi ka seminaride sarja “Sõna ja muusika”. Arvo Pärdi keskusega koostöös toimuvad esimest korda festivali raames kolmel õhtul Jaani kiriku tornis ka filmilinastused. Näitamisele tulevad filmid, mis keskenduvad mälestustele ja valitud hetkedele helilooja elus, kuhu kuuluvad proovid, esiettekanded ja kohtumised.
Kavas on: K 5. juuni kell 19.00 “24 prelüüdi ühele fuugale” (2002, Dorian Supin, 86′)
N 6. juuni kell 18.00 “Arvo Pärt Istanbulis. Aadama itk” (2010, Ruth Alaküla, Erle Veber, 32′)
L 8. juuni kell 15.00 “Ja siis sai õhtu ja sai hommik” (1990, Dorian Supin, 60′)
Festivali ajal on Tartu Jaani kirikus võimalik tutvuda ka fotograaf Kaupo Kikkase näitusega Arvo Pärdist.

Eesti heliloojate festival, mille kunstiline juht on flötist ja helilooja Monika Mattiesen, on toimunud alates 2002. aastast algselt Eesti noorte heliloojate festivali nime all. Möödunud aastal oli festivali peahelilooja Erkki-Sven Tüür.

Festivali kavaga on võimalik tutvuda siin: www.composer.ee

Uudiskiri