fbpx

Uudised

Aasta muusikasündmus on Arvo Pärdi ja Robert Wilsoni “Aadama passioon”

30.03.2016

Eile õhtul jagas Eesti Fonogrammitootjate Ühing Eesti muusikaettevõtluse auhindu, millega tunnustatakse inimesi, kelle tööl on oluline tähtsus Eesti muusikavaldkonna edendamisel. Auhindu anti välja 17 kategoorias.  Aasta muusikasündmuse auhinna pälvis Eesti Kontsert Arvo Pärdi teostel põhineva muusikalise vaatemängu “Aadama passioon” eest, mille lavastas nimekas Ameerika lavastaja ja dramaturg Robert Wilson. Auhinna võttis kultuuriminister Indrek Saarelt vastu Eesti Kontserdi juhataja Jüri Leiten.

Lavastuse aluseks on Pärdi teosed „Aadama itk”, „Tabula rasa” ja „Miserere”. Esiettekandes kõlas ka spetsiaalselt selle lavastuse jaoks sündinud „Sequentia”. Lavastuse muusikajuht ja dirigent oli Tõnu Kaljuste.

Esitasid Eesti Filharmoonia Kammerkoor, Tallinna Kammerorkester, vokaalsolistid Andrea Lauren Brown, David James, Maria Valdmaa, Marianne Pärna, Endrik Üksvärav, Tiit Kogerman, Tõnis Kaumann, Raul Mikson, Henry Tiisma ja Andreas Väljamäe, viiulisolistid Harry Traksmann ja Robert Traksmann, näitlejad-tantsijad Lucinda Childs, Michael Theophanous, Tatjana Kosmõnina, Erki Laur, Triin Marts, Indrek Hirsnik ja Endro Roosimäe ning teatri- ja tantsukoolide üliõpilased.

„Aadama passiooni“  loomist toetasid Kultuuriministeerium, Ettevõtluse Arendamise Sihtasutus, Eesti Kultuurkapital ja BLRT Grupp.

Aasta albumikujunduse kategoorias valis žürii kolme kõige paremini kujundatud plaadi hulka Arvo Pärdi CD „Lapsepõlve lood“. Pärdi lastelaule koondava plaadi kujundas Kalle Toompere, kasutatud on kunstnik Roberta Laasi illustratsioone. Plaadi on välja andnud Arvo Pärdi Keskus, Eesti Rahvusringhääling ja Raadio Laste Laulustuudio. Aasta albumikujunduse auhinna pälvis ansambel U: „Alive“, mille kujundas Tuuli Aule. Kolme nominendi seas oli veel Lexsoul Dancemachine albumiga „Deus Lex Machina“, kujundajaks Johann 3000.

Eesti Fonogrammitootjate Ühing annab Eesti muusikaettevõtluse auhindu välja 2015. aastast. Nominendid ja võitjad valis välja üle 40-liikmeline žürii, mis koosnes erinevate muusikavaldkondade esindajatest.

Vaata teisi Eesti muusikaettevõtluse auhindade nominente ja saajaid.

Uudiskiri