fbpx

Uudised

Arvo Pärdi Keskus avab uksed uuenenud väljapaneku ning audiogiidiga

19.05.2020

Alates tänasest, 20. maist on Arvo Pärdi Keskus taas külastajatele avatud.

Keskuse ekspositsioon on täienenenud väikese väljapanekuga, mis võimaldab sissevaadet helilooja loomeprotsessi käsikirjade kaudu. Sellel mikronäitusel on väljas helilooja originaalkäsikirjad alates esimestest ideedest muusikapäevikutes, teose kavandamisel valminud skeemidest ja visanditest kuni teose puhta partituurini. Saab näha ka loomekriisi ajal appi võetud kunstitegevuse ainsat allesjäänud vilja – helilooja maalitud lillepotti. Väljapaneku valmimist toetas Eesti päritolu, kuid USA-s elav ja tegutsev muusikametseen Epp Sonin.

Külastajaid ootab ka uuenenud audiogiid, mis avab keskuse saamislugu ja arhitektuuri, pakub põgusat pilguheitu Arvo Pärdi arhiivi ning tutvustab helilooja loomingu konteksti. Samuti sisaldab audiogiid esinduslikku valikut Pärdi teoste helisalvestisi koos taustainfo ja helilooja biograafiliste andmetega. Audiogiid on eesti ja inglise keeles.

Külastajate ja töötajate tervise kaitseks võib esialgu majas korraga viibida kuni 25 inimest. Seepärast soovitame keskusesse tulekut ette planeerida ning võimalusel osta pilet ja broneerida külastusaeg Fienta keskkonnas.

Teeme kõik selleks, et tunneksite end meie juures hästi ja turvaliselt. Uuenenud külastamistingimustega saab tutvuda SIIN.

Uudiskiri