fbpx

Uudised

Arvo Pärdi Keskus kuulutab välja arhitektuurikonkursi uue hoone rajamiseks

24.11.2013

SA Arvo Pärdi Keskus koostöös Eesti Arhitektide Liiduga kuulutab välja rahvusvahelise kaheetapilise ideekonkursi Arvo Pärdi Keskuse hoone loomiseks Tallinna lähistele Laulasmaale.

Konkursi eesmärk on leida parim arhitektuurne lahendus hoonele, mis vastaks keskuse sisulistele ja ruumilistele vajadustele.

Konkurss toimub kahes etapis. I voorus oodatakse arhitektidelt portfooliot varasematest töödest. Materjalide esitamise tähtaeg on 22.01.2014. Kandidaatide hulgast valitakse 23. veebruariks välja arhitektid, kellelt oodatakse hoone ja ümbritseva ala eskiisprojekti. Kaheetapilise ideekonkursi preemiafondi suurus on 30 000 eurot ning lõplikud tulemused avalikustatakse 20. juunil 2014.

“Ideekonkursi esimese etapi eesmärgiks on valida välja arhitektid, kelle varasem erialane looming sobib enim Arvo Pärdi Keskuse kontseptsiooni ning vajadustega,” selgitab Arvo Pärdi Keskuse tegevjuht Anu Kivilo.

Kavas on uue hoone rajamine Laulasmaale, keskuse praeguse krundiga külgnevale maatükile. Keskuse südameks jääb arhiiv, aga uus hoone võimaldab laiendada meie tegevust, näiteks teha koostööd uurijatega, viia läbi haridusprogramme, korraldada konverentse, näituseid, muusika- ja filmiõhtuid ning seeläbi olla rohkem avatud külastajatele. Uue hoone valmimine on planeeritud aastasse 2018, mil Eesti Vabariik tähistab 100. sünnipäeva.

Ideekonkursi korraldaja on SA Arvo Pärdi Keskus koostöös Eesti Arhitektide Liiduga.
Võistlustingimused avaldatakse täna www.arhliit.ee/apc

Tähelepanu! 1. mail on keskus suletud. Ilusat kevadpüha!

Uudiskiri