fbpx

Uudised

Arvo Pärdi Keskus õnnitleb Robert Wilsonit 75. sünnipäeval

04.10.2016

Arvo Pärdi Keskus ja helilooja Arvo Pärt õnnitlevad kaasaegse teatri suurkuju Robert Wilsonit, kellel täitus täna 75 eluaastat.

Olles üks avangardteatri alusepanijatest, on Robert Wilson püsinud rahvusvahelise teatriareeni tipus alates läbimurdelavastusest „Einstein on the Beach“ (helilooja Philip Glassi muusikale, 1976). Ta on teinud rohkelt tähelepanu pälvinud lavateoseid Euroopa juhtivates teatrites ja muusikafestivalidel ning töötanud koos mitmete tunnustatud kunstnikega.

2015. aasta mais tuli Tallinnas Noblessneri valukojas lavale muusikaetendus „Aadama passioon“, mille aluseks on Arvo Pärdi teosed „Adam’s Lament”, „Tabula rasa” ja „Miserere” ning spetsiaalselt lavastuse tarbeks sündinud „Sequentia“. Lavastusest on sündinud ka samanimeline kontsertfilm ja Günter Attelni dokumentaalfilm „Kaotatud paradiis“ (The Lost paradise), mis jälgib „Aadama passiooni“ sünnilugu ning helilooja Arvo Pärdi tegevust ühe aasta vältel. Filmid tootsid Accentus Music (Leipzig), Eesti Rahvusringhääling ja Eesti Kontsert.

Wilsoni suurejooneline lavastus oli 2015. aastal Eesti muusikaelu üks tähtsündmusi ning Arvo Pärt koos keskusega tänavad suurt kunstnikku ilusa elamuse eest!

Palju õnne ja jätkuvat loomingulist pühendumist!

Tähelepanu! 1. mail on keskus suletud. Ilusat kevadpüha!

Uudiskiri