fbpx

Uudised

Arvo Pärdi Keskus pälvis Kultuurkapitali arhitektuurivaldkonna peapreemia

06.12.2019

Täna Tartus Kammivabrikus toimunud Eesti Arhitektuuripreemiad 2019 auhinnatseremoonial kuulutati välja Eesti Kultuurkapitali, Eesti Arhitektide Liidu, Eesti Sisearhitektide Liidu ning Eesti Maastikuarhitektide Liidu tänavuste preemiate laureaadid.

Arhitektide Fuensanta Nieto ja Enrique Sobejano projekteeritud Arvo Pärdi Keskuse hoone pälvis Kultuurkapitali  2019. aasta arhitektuurivaldkonna peapreemia.

„Oleme selle tunnustuse üle väga rõõmsad! Selle aasta arhitektuuripreemiatele kandideerisid muljet avaldavad projektid nii sisu kui vormi poolest, oli au olla nomineeritud nende hulgas. Arhitektid Enrique Sobejano ja Fuensanta Nieto on Arvo Pärdi Keskuses ühendanud veenvalt meie soovid ja oma nägemuse. Tulemuseks on maja, kus on väga hea olla, siinne õhkkond inspireerib,“ sõnas Arvo Pärdi Keskuse tegevjuht Anu Kivilo.

Hoone arhitektid Enrique Sobejano ja Fuensanta Nieto: „Arvo Pärdi Keskuse hoone sündis arhitektuuri, looduse ja muusika vahelise suhte tõlgendusest, see oli teekond mõistmaks, kuidas heli võib saada ruumiks.“

Arhitektuuripreemiatele esitati tänavu ligi 200 ettepanekut, mis on läbi aegade suurim kandidaatide arv. Žüriide tihedale sõelale jäi 65 teost, nominentide hulka pääsesid mitmed avalikud objektid ja linnaväljakud, restoranid, bürood, eramud ja näitused.

Arvo Pärdi Keskuse hoone oli nomineeritud kolmene preemiale: Eesti Arhitektide Liidu aastapreemiale, Eesti Sisearhitektide Liidu aastapreemiale ning Kultuurkapitali arhitektuuri sihtkapitali aastapreemiale (arhitektuur 2019).

Uudiskiri