fbpx

Inimesed

Michael Pärt

Nõukogu esimees
michael@paert.com

Arvo Pärdi Keskuse nõukogu esimees, Arvo Pärdi poeg Michael Pärt on keskuse loomisega seotud selle algusest saadik. Esimesed sammud helilooja loomepärandi Eestisse toomisel tehti 2007. aastal ning 2009. aastal alustas Michael Pärt koos Arvo ja Nora Pärdiga ettevalmistusi arhiivi ülesehitamiseks.

Arvo Pärdi Keskus asutati 2010. aastal ning sealtpeale on Michael keskendunud keskuse arendamisele. Alates 2010. aastast toetab keskuse tegevust ka Eesti riik.

2013. aastal sai alguse keskuse teekond uue majani, mille protsessis on Michael nõukogu esindajana aktiivselt osalenud: alates sisutegevuste planeerimisest, arhitektuurivõistluse tingimuste väljatöötamisest kuni hoone projekteerimise ja ehituseni.

Pärast keskuse avamist avalikkusele 2018. aastal on tema eesmärk luua tihedamaid koostöösuhteid teiste muusikaorganisatsioonidega ning leida keskusele rohkem toetajaid ka erasektorist.

Michael Pärt on varem tegutsenud filmimuusika valdkonnas. Viimase 20 aasta jooksul on ta töötanud nii produtsendi kui mängufilmide muusika toimetajana ning teinud koostööd suurnimedega, nagu Francis Ford Coppola, Björk ja teistega.

Ta on lõpetanud kiitusega Londoni Kingstoni ülikooli filmi- ja telemuusika magistriprogrammi.

Tähelepanu! 22. juunil on keskus avatud kuni 16.00, 23. juunil on keskus suletud. Ilusat võidupüha ja toredat jaaniaega kõigile!

Uudiskiri