fbpx

Sündmused

500 aastat lauluga. Madrigalist stepini

Lavastus

L 30. aprill 2022, 17.00

Toimumiskoht

Arvo Pärdi Keskus

Esinejad

EMTA lavakunstikooli 30. lend
Lavastaja ja muusikajuht Riina Roose

Tutvustus

500 aastat lauluga. Madrigalist stepini

Kõlab ehk kõrgelennuliselt, aga tõesti-tõesti: EMTA lavakunstikooli 30. lend lendleb läbi viie sajandi, teejuhiks muusika. Mida siinmail on lauldud, kelle pilli järgi tantsitud? Mis on täiesti meie oma, mis võõras, mis üleilmne? Mida on siia toodud, mida laia maailma viidud?

Kas me oleme ääremaa, või, nagu on öelnud Marju Lepajõe: „Me võiksime võtta hoiaku, et me oleme tegelikult keskel. Me ei ole mitte ida ja lääne vahel, vaid meist lähtuvad ida ja lääs /—/.”

Need on killud kirevast muusikaajaloo mosaiigist, üks pilguheit. Kavas on nii a cappella laulmist kui ka pillilugusid, tantsu ja tralli, ütlemisi ja jutlemisi.

30. lennu lavastus saab teoks EMTA lavakunstikooli ja Arvo Pärdi Keskuse koostöös ning toimub kuuel korral: 28.04, 30.04, 01.05, 05.05, 06.05, 07.05.

Lavastaja ja muusikajuht Riina Roose, kunstnik Anu Konze. Liikumisõpetajad Eve Mutso-Oja, Kädi Metsoja, Allar Valge ja Indrek Sammul. Valguskujundaja Priidu Adlas. Täname lauluõpetajaid Sirje Medelli ja Anne-Liis Polli.

Laval EMTA lavakunstikooli 30. lennu üliõpilased: Hardo Adamson, Maria Ehrenberg, Marta Aliide Jakovski, Elo Tuule Järv, Maria Teresa Kalmet, Alden Kirss, Merlin Kivi, Karel Käos, Maria Liive, Maarja Mõts, Jass Kalev Mäe, Hardi Möller, Roos Lisette Parmas, Tuuli Maarja Põldma, Erik Richard Salumäe, Margaret Sarv, Mark Erik Savi

Hinnainfo

Piletid 20€/12€/50€ müügil keskuse kassas ja Fientas.

Sündmused

Uudiskiri