fbpx

Sündmused

YXUS Ensemble

Kontsert

L 1. detsember 2018, 17.00

Toimumiskoht

Arvo Pärdi Keskuse saal

Esinejad

YXUS Ensemble

Tutvustus

YXUS Ensemble

Iris Oja (vokaal)
Harry Traksmann (viiul)
Olga Voronova (viiul)
Laur Eensalu (vioola)
Leho Karin (tšello)
Marrit Gerretz-Traksmann (klaver)

Kavas Arvo Pärdi „Aliinale”, „Fratres”, „Mozart-Adagio”, „Es sang vor langen Jahren”, „Peegel peeglis”, „My Heart’s in the Highlands” jm.

NYYD Ensemble’ist välja kasvanud YXUS Ensemble on varieeruva koosseisuga kammermuusikale orienteeritud ansambel, mis toob Eesti publikuni maailma nüüdismuusikat ning tutvustab eesti muusikat kuulajale väljaspool Eestit. Praeguse nime all astus YXUS Ensemble esmakordselt publiku ette 2013. aastal ning ansambli peamiseks tegevusvaldkonnaks on muusikateatri projektid, näiteks on eraldi sarjana publiku ette toodud Karlheinz Stockhauseni teosed-installatsioonid „Herbstmusik“, „Tierkreis“ ning „Mantra“. Samas on YXUS koos ansambliga Theatre of Voices esitanud Arvo Pärdi teoseid „Passio” ja „Stabat Mater” ning toonud esiettekandele uudisteoseid heliloojatelt Galina Grigorjeva, Toivo Tulev, Tatjana Kozlova-Johannes ja Ardo Ran Varres.

Käesoleval kontserdil esitab keelpillikvarteti tuumikuga, kuid vastavalt kavale muutuva koosseisuga ansambel Arvo Pärdi ansambliteoseid, mis on loodud nii tintinnabuli-perioodi esimesel kümnendil kui ka pärit 2000ndatest aastatest.

Piletid müügil alates 1. novembrist.

Hinnainfo

Täispilet: 25 eurot
Sooduspilet (õpilased, pensionärid): 15 eurot
Toetajapilet: 50 eurot

Sündmused

Uudiskiri