fbpx

Sündmused

Arvo Pärt – tekstid ja kontekstid

Konverents

R 15. oktoober 2021

Toimumiskoht

Arvo Pärdi Keskus

Tutvustus

Arvo Pärdi Keskus – helilooja isikuarhiiv ning info- ja muusikakeskus Laulasmaal – ning Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia korraldavad helilooja 85. sünnipäeva puhul rahvusvahelise teaduskonverentsi, mis on pühendatud Arvo Pärdi loomingu ja seda ümbritseva kultuuriruumi uurimisele.

Aasta võrra edasi lükkunud konverents pealkirjaga „Arvo Pärt – tekstid ja kontekstid“ toimub 15.–16. oktoobril 2021 Arvo Pärdi Keskuses ja veebikeskkonnas ning selle eesmärk on elavdada Arvo Pärdi loomingu uurimist ja lahtimõtestamist. Õpetlased Euroopast ja Ameerika Ühendriikidest otsivad uusi vaatenurki Pärdi heliteoste tekstianalüüsile, avavad selle teoloogilisi ja kultuurilisi taustu ning mõtestavad tema loominguprotsessi eripärasid.

Konverentsi ettekandjate hulgas on tunnustatud Pärdi-uurijad, monograafiate või publikatsioonide autorid Peter J. Schmelz (Arizona Ülikool, USA), Leopold Brauneiss (Viini Muusika ja Esituskunstide Kõrgkool, Austria), Peter C. Bouteneff (Püha Vladimiri Õigeusu Teoloogiline Seminar, USA), Jeffers Engelhardt (Amhersti Kolledž, USA), Kevin C. Karnes (Emory Ülikool, USA), Jelena Tokun (Moskva Tšaikovski-nimeline Konservatoorium, Venemaa), Andreas Waczkat (Göttingeni Ülikool, Saksamaa), Chris May (muusikateadlane, Sydney, Austraalia) ning Eestist Toomas Siitan (Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia), Tauri Tölpt (Tartu Ülikool, EELK Usuteaduse Instituut) ja ikoonimaalija, diakon Nikita Andrejev (Tallinna Nõmme Ristija Johannese kogudus).

Programmi kuraator on Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia professor ning Arvo Pärdi Keskuse loomenõukogu liige Toomas Siitan.

Konverents on tasuta ning avatud kõigile huvilistele. Osaleda on võimalik nii kohapeal kui ka jälgida otseülekannet keskuse veebikanalilt stream.arvopart.ee. Ettekanded on inglise keeles ning kohapeal varustatud sünkroontõlkega eesti keelde. Vajalik on registreerimine Arvo Pärdi Keskuse kodulehel.

Konverentsi raames annab 15. oktoobril Arvo Pärdi muusikaga kontserdi ansambel Vox Clamantis dirigent Jaan-Eik Tulve juhatusel.

Üritust toetab Euroopa Liit Euroopa Regionaalarengu Fondi kaudu (Eesti-uuringute tippkeskus).

 

Lisainfo:

Kristina Kõrver
kristina@arvopart.ee

Toomas Siitan
toomas.siitan@eamt.ee

 

Hinnainfo

Konverents on tasuta.

Sündmused

Uudiskiri