fbpx

Sündmused

Askeetlik kino

Filmiõhtu

P 28. aprill 2019, 16.00

Toimumiskoht

Arvo Pärdi Keskus

Tutvustus

„Isa Guy“ (2018, 51’)

Rež Andri Luup

 

„Roosenberg“ (2017, 29’)

Rež Ingel Vaikla

 

Filmiõhtul näitame kahte paaril viimasel aastal esilinastunud dokumentaalfilmi, mida ühendab sarnane filmipoeetika – mõlemad linalood on teostatud „vaese kino“ võtmes. Ka maailmad, millesse neis filmides sisse vaadatakse, on mõneti sarnased, puudutades kristlusele pühendunud inimeste igapäevaelu.

 

Andri Luubi „Isa Guy“ toob vaatajate ette ühe erakordse inimese – roomakatoliku preestri, isa Guy (1921–2011) –, kes pühendas oma suure palvejõuga, samas väliselt äärmiselt tagasihoidliku elu täielikult hädasolijate teenimisele. Vaikses portreefilmis jäävad kõlama mõtted ajast ja ajatusest, inimesest ja Jumalast, nõrkusest ja tugevusest. Isa Guy sõnul „me ei peaks muretsema asjade pärast, mis lõppevad, vaid nende pärast, millel ei ole lõppu“.

Andri Luup on näitekirjanik ja lavastaja, dramaturgia- ning filmiõpetaja, kes elab Tallinnas ja töötab peamiselt väiketeatris Theatrum. Andri Luup on tuntud oma filmidega „Kinnunen“ ja „Ferdinand“ ning näidenditega „Tuvi“, „(Teisitimõtleja)“ ja „Muna“, libretoga balletile „Keres“ ja lastelavastusega „(p)ÖÖ“.

 

Ingel Vaikla „Roosenberg“ on poeetiline teos, mis räägib isikliku loo kohtumisest nelja nunnaga ühes Belgia nunnakloostris. Film viib vaataja visuaalsele rännakule veel enne kui hoone selle viimaste elanike poolt hüljati. See on pilguheit nelja frantsiskaani nunna igapäevaellu ning ruumidesse justkui mälestusena ühest kohast ja poeetilisest ruumist selle lõpu alguses.

Ingel Vaikla on visuaalkunstnik ja filmitegija, kes elab ja töötab Gentis Belgias ja osaleb seal HISKi rahvusvahelises residentuuriprogrammis. Tema filme „Majavalvur“ (2015) ja „Roosenberg“ (2017) on näidatud rahvusvaheliselt nii rühmanäitustel kui ka filmiprogrammides. Aastal 2018 pärjati Ingel Vaikla PÖFF Shorts festivali rahvusliku filmiprogrammi laureaadiks.

 

Filmidele järgneb vestlus režissööride Andri Luubi ja Ingel Vaiklaga, vestlust juhib Jaan Tootsen.

Hinnainfo

Piletihind 5 €, piletid müügil tund enne algust kohapeal.

Sündmused

Uudiskiri