fbpx

Sündmused

Égersis: Laskem marimbal kõlada

Kontsert

L 3. august 2024, 17.00

Toimumiskoht

Arvo Pärdi Keskus

Esinejad

Tanel-Eiko Novikov (löökpillid)

Tutvustus

Tanel-Eiko Novikov on kiirelt saamas üheks oma põlvkonna silmapaistvaimaks löökpilliartistiks. Eestis jõudis Tanel laiema tuntuseni pärast ERR’i ja Eesti Kontserdi telekonkursi “Klassikatähed 2018” võitmist ning Eesti esindamist Klassika-Eurovisioonil Šotimaal, ning on nüüd loomas rahvusvahelist solisti ja kammermuusiku karjääri.
Taneli mängustiili kirjeldab nii ülim tundlikkus ja lüürilisus kui ka tehniline virtuoossus, mis nihutab pillimängu seniseid teadaolevaid piire. Ta esineb aktiivselt Eestis ja Põhjamaades ning on solistina korduvalt ette astunud lavadel üle Euroopa ja kaugemal, soleerides muu hulgas Peterburi Maria Teatri kontserdisaali ning Jeruusalemma Teatri Henry Crown Halli lavadel.

Tanel on viimastel aastatel pälvinud tunnustust konkursitel üle maailma, hiljutiste saavutuste hulka kuuluvad kuue parima hulka jõudmine maailma ühel mainekamal marimbistide konkursil 7th World Marimba Competition Saksamaal Stuttgartis, 1. koht konkursil 19th Italy Percussion Competition, 2. koht konkursil Southern California Marimba Competition ning stipendiumide võitmine konkursitel Scandinavian Yamaha Scholarship Award 2023 ja Percussive Arts Society Armand Zildjian Scholarship Competition. Kammermuusikuna on Tanel moodustanud löökpilliduo Rosin-Novikov ning on Estonian Percussion Group’i asutajaliige, mille valiti Eesti Kultuurkapitali residentuuriprogrammi aastateks 2023-2025. Ühtlasi oli Tanel co-principal World Percussion Group’i 2023 tuuril Ühendkuningriigis, Hispaanias ja Portugalis.

2023. aastast on Tanel-Eiko Novikov Yamaha artist.

Sündmused

Uudiskiri