fbpx

Sündmused

Fratres

Kontsert

L 5. oktoober 2019, 17.00

Toimumiskoht

Arvo Pärdi Keskus

Esinejad

Ansambel Hortus Musicus
Dirigent Andres Mustonen

Kl 16.15 toimub keskuse saalis vestlus Andres Mustoneniga. Vestlust juhib Immo Mihkelson.

Sündmuse korraldaja

In memoriam Gia Kantšeli (1935-2019)

Tutvustus

In memoriam Gia Kantšeli (1935-2019)

Oktoobris tähistab Arvo Pärdi Keskus avamise esimest aastapäeva. 5. ja 6. oktoobril esineb kontserdiga „Fratres“ (lad „vennad“) vanamuusikaansambel Hortus Musicus, kes juba üle 40 aasta koos tegutsedes on moodustanud omamoodi vennaskonna. Ansamblil on tavaks luua sildu vana- ja nüüdismuusika vahele ja nii ka seekordsel kontserdil kõlab kõrvuti muusika, mille loomise vahele jääb sadu aastaid.

Kontserdil elustuvad ajaloolised hetked 1970. aastate teisest poolest, kui Hortus Musicuse esituses jõudsid esimest korda kuulajate kõrvu Arvo Pärdi vastleiutatud tintinnabuli-stiilis teosed. „Arbos“, „Fratres“, „An den Wassern“ ja „Da pacem Domine“ kõlavad kontserdil vanamuusika instrumentidega.

Pärdi kaasaegsetest on kavas Gia Kantšeli, Valentin Silvestrovi ning Tõnis Kaumanni looming, kaugematest aegadest katkend Tournai’ missast, mis on teadaolevalt esimene kirjalikult säilinud ordinarium-missa, ning Claudio Monteverdi „Salve Regina“, aga ka juudi sünagoogilaulud.

NB! Kontserdi eel, algusega kell 16.15 on võimalik kuulata avalikku vestlust dirigent Andres Mustoneniga, mille viib läbi muusikaajakirjanik Immo Mihkelson.

Hortus Musicuse looja ja dirigent meenutab ansambli kokkupuuteid Arvo Pärdi muusikaga ajal, mil sündisid esimesed tintinnabuli-stiilis teosted.

Hinnainfo

Piletid tulevad müüki 5. septembril, kell 17.00

Piletid 15–25€ saadaval Piletilevis ja kohapeal, istekohad on vabad.

Toetajapiletiga 50€ kaasneb istekoht broneeritud reas saali keskel ning giidiga ekskursioon kogu majas pärast kontserdi lõppu.

Sündmused

Tähelepanu! 22. juunil on keskus avatud kuni 16.00, 23. juunil on keskus suletud. Ilusat võidupüha ja toredat jaaniaega kõigile!

Uudiskiri