fbpx

Sündmused

Gidon Kremer Trio

Kontsert

P 4. juuli 2021, 17.00

Toimumiskoht

Arvo Pärdi Keskus

Esinejad

Gidon Kremer (viiul)
Giedrė Dirvanauskaitė (tšello)
Georgijs Osokins (klaver)

Tutvustus

Kavas:
Arvo Pärt
– Fratres viiulile ja klaverile

Johann Sebastian Bach
– Sonaat nr 6 viiulile ja klavessiinile

Sergei Rahmaninov
– Klaveritrio nr 2 “Eleegiline”

Lätis sündinud viiuldaja Gidon Kremer on meie aja üks silmapaistvamaid ja omanäolisemaid muusikuid, kellest tänu tema raugematule armastusele ja uudishimule muusika vastu on kujunenud kaasaja heliloojate poolt väga hinnatud interpreet. Kremeri koostöö algus Arvo Pärdiga ulatub aastakümnete taha. Helilooja tintinnabuli-teosed leidsid väljaspool Nõukogude Liidu piire laiemat kõlapinda paljuski just tänu Kremerile.

4. juulil Arvo Pärdi Keskuses toimuval kammermuusika õhtul kõlab Pärdi „Fratres“ ühes Bachi ja Rahmaninovi loominguga. Lavale astub Gidon Kremer Trio koosseisus Gidon Kremer (viiul), Giedrė Dirvanauskaitė (tšello) ja Georgijs Osokins (klaver).

Arvo Pärt:

“Heliloojateel on mul olnud suur õnn kohata õigeid inimesi õigel ajal. Inimesi, kes on mind edasi juhatanud kas mind inspireerides või lihtsalt aidates kahtlustest üle saada. Üks neist inimestest oli ja on Gidon Kremer. Tal pole sellest kindlasti aimu, kui palju on tema mäng ja tema sõprus mõjutanud minu viiuliloomingut. Alates „Tabula rasa“ loomisest oleme seotud väga erilisel viisil ning tema mäng on sellest ajast peale minu jaoks viiuliheli etalon.”

Hinnainfo

Piiratud kogus piletid 15€/25€/50€ müügil Fientas ja keskuse kassas.

Toetajapiletiga (50€) kaasneb giidiga ekskursioon majas pärast kontserti. Giid ootab teid pärast kontserdi lõppu infolaua juures.

NB! Palume haigena kontserti mitte külastada. Kui tunnete ennast tõbisena, siis kirjutage meile hiljemalt üks tund enne kontserdi algust (info@arvopart.ee) ja tagastame teile piletiraha.

Sündmused

Uudiskiri