Sündmused

HOOAJA AVAKONTSERT: Vadim Repin ja Hortus Musicus

Kontsert

L 26. september 2020, 17.00

Toimumiskoht

Arvo Pärdi Keskus

Esinejad

Vadim Repin (viiul, Venemaa)
Ansambel Hortus Musicus
Dirigent Andres Mustonen

Kaastegevad Marcel Johannes Kits (tšello), Toomas Vavilov (klarnet)

Tutvustus

Arvo Pärdi Keskuse hooaja avakontserdil astub koos vanamuusikaansambliga Hortus Musicus lavale tunnustatud viiulisolist Vadim Repin. Kontserdi kava toob kuulajani muusikalisi hetki nii keskajast kui renessansist, Pjotr Tšaikovski viiulirepertuaarist kui ka Arvo Pärdi loomingust.

Dirigent Andres Mustoneni ja viiuldaja Vadim Repinit seob pikaaegne loominguline koostöö, mis algas suurte klassikateoste esitustega ajal, mil Mustonen Moskva orkestreid juhatas. Tänasel päeval seovad neid kaht interpreeti just uue heliloomingu esitused, näiteks viimati toodi publiku ette Sofia Gubaidulina ja Aleksander Raskatovi viiulikontserdid.
Andres Mustonen iseloomustab Vadim Repinit kui geniaalset, ülimalt tundliku viiulikõlaga artisti, kes haarab muusikat lennult, nähes iga pisimat detaili ja tajudes täpselt oma rolli igal ettekandel: „Esimest korda mäletan teda 1970. aastatel imelapsena lühikestes pükstes esinemas Estonia laval… Repinit võiks võrrelda 19. sajandi viiulivirtuoosi Joseph Joachimiga, kes oli omal ajal innukas kaasaja uudisteoste esmaesitaja. Just selliste inimeste abil jääb uus klassikaline muusika kontserdisaalidesse püsima läbi aastakümnete.“

 

Hinnainfo

Piletid 25€/15€/50€ müügil Fientas ja keskuse kassas.

Toetajapiletiga (50€) kaasneb istekoht broneeritud reas saali keskel ning giidiga ekskursioon majas pärast kontserti. Giid ootab teid pärast kontserdi lõppu infolaua juures.

NB! Palume haigena kontserti mitte külastada. Kui tunnete ennast tõbisena, siis kirjutage meile hiljemalt üks tund enne kontserdi algust (info@arvopart.ee) ja tagastame teile piletiraha.

Sündmused

Pood