fbpx

Sündmused

Ilmutus

Filmiõhtu

K 22. august 2018, 18:00

Toimumiskoht

Sõpruse kino (Vana-Posti 8)

Sündmuse korraldaja

Arvo Pärdi keskus

Tutvustus

„Ilmutus“ („L’Apparition“)
2018, Prantsusmaa
Rež Xavier Giannoli
144′

Arvo Pärdi Keskuse seekordsete filmiõhtute avafilmiks on värske linateos, 2018. aasta Xavier Giannoli mängufilm „Ilmutus” („L’Apparition”), mille keskmes on ilmutuse mõiste, selle sünd ja tagajärjed. Tänases päevas aset leidvas põhjalikus loos lähetatakse kogenud sõjaajakirjanik Vatikani kutsel Prantsusmaa kolkakülla, kus on toimunud Neitsi Maarja ilmutus ning selle läbi elanud noore tütarlapse Anna ümber on tekkinud omalaadne peakirikust eraldunud kultusliikumine.

Karuse sõjareporteri kaasabil toimuva kanoonilise uurimise käigus tuleb otsustada, kas juhtunu kinnitada või ümber lükata. Ilmselt seisab iga suurem kirik aeg-ajalt selle küsimuse ees, kas uskuda ja tunnustada imet, mis võib osutuda ka eksituseks või koguni pettuseks? Kuidas teha kindlaks tõe ja vale piirjooned niivõrd intiimses sfääris nagu usuelu, samas kui selle tagajärjed võivad mõjutada tuhandete ja miljonite elusid? Põnevikuna üles ehitatud film käsitleb ka usulist turismi, mis tõmbab tänases infoühiskonnas aina kiiremini ligi suuri palverändurite masse ja mille tagajärjed on ka selgelt majanduslikud.

Tugevad näitlejatööd teevad nii Vincent Lindon agnostikust ajakirjandusveterani Jacques’i osas kui ka noort salapärast lummavat tütarlast Annat kehastav Galatéa Bellugi.

Filmis kõlavad mitmed Arvo Pärdi heliteosed, sealhulgas nii küllaltki haruldast kasutust leidnud „Beatus Petronius“, „Mein Weg hat Gipfel und Wellentäler“ kui ka „Stabat Mater“, samuti sageli kasutatavad „Summa“ ning „Fratres“. Eestlastele eriliselt ootamatult kõlab filmis ka Veljo Tormise regilauluseade „Lauliku lapsepõli”.

Filmi Eesti esilinastus toimub 22. augustil kell 18.00 kinos Sõprus.

Sündmused

Uudiskiri