Sündmused

Joonas Hellerma vestlus akadeemik Tarmo Soomerega (Baltic Sea Festival)

Loeng

K 28. august 2019, 19.00

Toimumiskoht

Arvo Pärdi Keskus

Tutvustus

Laulasmaal Arvo Pärdi Keskuses vestlevad Eesti Teaduste Akadeemia president, juhtiv mere- ja rannikuteadlane Tarmo Soomere ning kultuuriajakirjanik ja Eesti televisiooni saatejuht Joonas Hellerma. Vestluse teemaks on Läänemere tekkelugu, tema eriline koht maailmamerede seas ning tulevikuväljavaade nii geoloogilises kui ka ökoloogilises mõttes.

Viimase jääaja taandudes moodustunud Läänemeri on maailmamerede kontekstis väga noor, lausa imikuealine. Sellest annab tunnistust käänuline ja mitmepalgeline rannajoon, mis on kujundanud ka Läänemere äärsete riikide kultuuriruume. Olgugi et Läänemeri on noor ja väike meri, on tema tulevik just inimtegevuse tõttu seotud pidevate riskidega. Nii on ca 15% rahvusvahelisest meritsi toimuvast kaubavahetusest just Läänemere kanda. Aktiivne laevatamine ohustab mere õrna ökoloogilist tasakaalu, avaldades muuseas mõju mere akustilisele keskkonnale. See tekitab muutusi ka mereelustiku omavahelise suhtlemise tingimustes, millest täna veel palju lähemalt ei teata.

Milline on Läänemere ökoloogiline olukord, mis on peamised ohud ja kuidas näevad välja merega seotud tulevikustsenaariumid ning poliitilised lahendused – seda teemaderingi harutavadki lahti Läänemere ekspert, akadeemik Tarmo Soomere ja Eesti Rahvusringhäälingu saatejuht Joonas Hellerma.

Vestlus (inglise keeles) on osa Baltic Sea Festivali programmist ning jõuab teiste Läänemere maade vaatajateni otseülekandena Arvo Pärdi Keskusest.

Hinnainfo

Sissepääs keskuse piletiga.

Sündmused

Pood