fbpx

Sündmused

Joonas Hellerma vestlus akadeemik Maarja Kruusmaaga (Läänemere festival)

Loeng

K 28. august 2019, 19.00

Toimumiskoht

Arvo Pärdi Keskus

Tutvustus

NB! Akadeemik Tarmo Soomere haigestumise tõttu on Joonas Hellerma vestluskaaslaseks Arvo Pärdi Keskuses allveerobootika spetsialist, Tallinna Tehnikaülikooli professor, akadeemik Maarja Kruusmaa!

Laulasmaal Arvo Pärdi Keskuses vestlevad Eesti Teaduste Akadeemia president, juhtiv mere- ja rannikuteadlane Tarmo Soomere ning kultuuriajakirjanik ja Eesti televisiooni saatejuht Joonas Hellerma. Vestluse teemaks on Läänemere tekkelugu, tema eriline koht maailmamerede seas ning tulevikuväljavaade nii geoloogilises kui ka ökoloogilises mõttes.

Viimase jääaja taandudes moodustunud Läänemeri on maailmamerede kontekstis väga noor, lausa imikuealine. Sellest annab tunnistust käänuline ja mitmepalgeline rannajoon, mis on kujundanud ka Läänemere äärsete riikide kultuuriruume. Olgugi et Läänemeri on noor ja väike meri, on tema tulevik just inimtegevuse tõttu seotud pidevate riskidega. Nii on ca 15% rahvusvahelisest meritsi toimuvast kaubavahetusest just Läänemere kanda. Aktiivne laevatamine ohustab mere õrna ökoloogilist tasakaalu, avaldades muuseas mõju mere akustilisele keskkonnale. See tekitab muutusi ka mereelustiku omavahelise suhtlemise tingimustes, millest täna veel palju lähemalt ei teata.

Vestlus (inglise keeles, sünkroontõlkega eesti keelde) on osa Läänemere festivali (Baltic Sea Festival) programmist ning jõuab teiste Läänemere maade vaatajateni otseülekandena Arvo Pärdi Keskusest.

Hinnainfo

Sissepääs keskuse piletiga.

Sündmused

Tähelepanu! 1. mail on keskus suletud. Ilusat kevadpüha!

Uudiskiri