fbpx

Sündmused

Jordi Savall ja HESPÈRION XXI

Kontsert

N 4. mai 2023, 19.00

Toimumiskoht

Arvo Pärdi Keskus

Esinejad

Jordi Savall (viola da gamba)
Xavier Díaz-Latorre (vihueela, kitarr)
Andrew Lawrence-King (topeltharf)

Tutvustus

Maikuu esimesel kontserdil viib trio HESPÈRION XXI publiku vanamuusika lainele kavas “The Musical Europe”.

Trio muusikud on kõik vanamuusika areeni tõelised tipud ja nimekad meistrid. Jordi Savall – viola da gamba virtuoos, ansambli Hesperion XXI juht – on üks peamisi arhitekte varajase muusika esituspraktika kujundamisel. Harfist, dirigent ja teadlane Andrew Lawrence-King on juhtiv spetsialist barokk-ooperi ja -orkestrimuusika alal ning mitmete haruldaste salvestuste pioneer. Xavier Díaz-Latorre on vanade näppepillide – vihueela ja kitarri – virtuoos ning tõeline Hispaania nn kuldse ajastu muusikaline saadik.

Erakordse trio vahendusel kõlab renessansi- ja barokiaegse Hispaania, Inglismaa, Saksamaa ja Prantsusmaa heliloojate looming. Mõtlikud passacaglia’d ja pavaanid vahelduvad tempokamate tantsude ning improvisatsioonidega, luues ühtse pildi tolleaegsetest muusikastiilidest ja -vormidest, kuid tuues samas välja erinevused maade ja rahvuste lõikes.

Vanamuusikameistrit Jordi Savalli seob Arvo Pärdiga pikk südamlik koostöö. Tema tellimusel on sündinud nii Pärdi “Da pacem Domine” kui ka kaks hällilaulu.

Täname toetuse eest Hispaania Suursaatkonda Eestis.

Transpordi partner on PremiumTaxi.

Hinnainfo

VÄLJA MÜÜDUD

Sündmused

Uudiskiri