fbpx

Sündmused

Kontsert Kanada kindralkuberneri Julie Payette’i auks

Kontsert

K 27. november 2019, 16.30

Toimumiskoht

Arvo Pärdi Keskus

Esinejad

Kerson Leong (viiul)
Mihkel Poll (klaver)
Kammerkoor Collegium Musicale, dirigent Endrik Üksvärav

Tutvustus

Kanada Suursaatkonna Tallinna esindus kutsub osa saama Kanada kindralkuberneri Julie Payette’i Eesti visiidi käigus toimuvast Arvo Pärdi Keskuse külastusest, millega kaasneb kontsert, kus astuvad üles kammerkoor Collegium Musicale (Eesti), Kerson Leong (viiul, Kanada) ja Mihkel Poll (klaver, Eesti).

Tegemist on Kanada kindralkuberneri Julie Payette’i esimese ametliku külaskäiguga Eestisse. Kindralkuberner on seni kõrgeim Kanada riigitegelane, kes on Eestit külastanud. Payette on ka väga muusikalembeline ja Arvo Pärdi Keskuses toimuv kontsert on seega omamoodi muusikaliste kingituste vahetamine kahe riigi vahel.

NB! Palume kohal olla hiljemalt kell 16.30!

Uksed avatakse kell 16.00 ning külalised saavad saabudes tutvuda Arvo Pärdi Keskuse ruumidega. Kell 16.30 palutakse publik saali, kus enne kontserdi algust on võimalik vaadata dokumentaalfilmi Arvo Pärdist „Muusikajanu“ (rež Jaan Tootsen, Jaak Kilmi, 2018). Kontsert algab kell 17.00 ja kestab umbes 40 minutit.

Kontserdi kava:

Arvo Pärt „Peegel peeglis“
Kerson Leong (viiul), Mihkel Poll (klaver)
François Dompierre „Les diableries“
Kerson Leong (viiul), Mihkel Poll (klaver)
Arvo Pärt „Vater Unser“
Endrik Üksvärav (laul), Mihkel Poll (klaver)
Tuudur Vettik „Kuu“
Seade segakoorile Riho Esko Maimets (Kanada-Eesti)
Arvo Pärt „Alleluia Tropus“
Pärt Uusberg „Miserere“
Arvo Pärt „Bogoroditse Djevo“
Kammerkoor Collegium Musicale, dirigent Endrik Üksvärav

Esinejad:
Kerson Leong (viiul)
Mihkel Poll (klaver)
Kammerkoor Collegium Musicale, dirigent Endrik Üksvärav

Kerson Leong on noor talendikas Kanada viiuldaja, kes on üles astunud nii Carnegie Halli kui ka Londoni Wigmore Halli kontserdisaalides. Ta on esinenud erinevate orkestritega, sealhulgas Oslo filharmoonikute, Viini kammerorkestri, Stravangeri ja Toronto sümfooniaorkestriga. Kerson Leong on ka kirglik kammermuusik ning ta on andnud hulgaliselt meistriklasse ülikoolides ning festivalidel, seal hulgas Sibeliuse Akadeemias, Ottawa ülikoolis ning Indiana ülikooli muusikakoolis.

Mihkel Poll on rahvusvaheliselt tunnustatud pianist, kelle mängu on olnud võimalik kuulda nii Londoni Wigmore Halli ja Barbican Halli kui ka Peterburi Filharmoonia suures saalis. Mihkel Poll on arvukate rahvusvaheliste konkursside võitja, 2004. aasta Eesti Kultuurkapitali aastapreemia ja 2013. aasta Vabariigi presidendi kultuurirahastu noore kultuuritegelase preemia laureaat, tema kahest sooloplaadist teine pälvis 2016. aastal parima kammermuusika albumi auhinna.

Collegium Musicale on Eesti tippkammerkoore, mis tuli kokku 2010. aasta oktoobris dirigent Endrik Üksvärava eestvedamisel. Koori eesmärk on rikastada ja edendada Eesti muusikamaastikku ning pakkuda kõrgetasemelisi muusikaelamusi nii Eestis kui väljaspool. Koori repertuaar ulatub renessansist kaasaega ning olulisel kohal on vanamuusika ja Eesti heliloojate teosed.

Kontserdi korraldaja on Eesti Välisministeerium koostöös Kanada Suursaatkonna esindusega Tallinnas.

Hinnainfo

Sissepääs on tasuta, kuid vajalik on eelregistreerimine Fienta keskkonnas (kliki nupule "osta pilet") . Sissepääs ainut dokumendi alusel.

Sündmused

Uudiskiri