fbpx

Sündmused

Mitmekesisus ühtsuses: Kolmainus, inimsus ja tintinnabuli

Loeng

L 23. oktoober 2021, 15.00

Toimumiskoht

Arvo Pärdi Keskus

Esinejad

Peter Bouteneff

Tutvustus

Klassikalise kristliku pärimuse keskmes olev teoloogia tegeleb ühtsuse ja paljususe küsimusega. Meie loogika kohaselt on ainsus ja paljusus teineteist välistavad. Seetõttu on meil raske mõista, kuidas saab ühte Jumalat tunda kolmes isikus ning kuidas võib Jeesust Kristust tunda kahes — jumalikus ja inimlikus — loomuses. Kas võib olla võimalik, et 1 + 1 = 1, laenates tintinnabuli valemit? Kui see nii on, siis mida võivad teoloogia ja muusika teineteiselt õppida?

Peter Bouteneff peab kursusi teoloogia, vaimsuse ja kaunite kunstide teemal Püha Vladimiri Õigeusu Teoloogia Seminaris, kus ta on süstemaatilise teoloogia professor ja Sakraalkunsti Instituudi asutaja. Tema kiindumus Arvo Pärdi muusika vastu sai tõukeks Arvo Pärdi Projektile, mis on kasvanud suurejooneliseks ettevõtmiseks kõrgetasemeliste kontsertide, konverentside ja publikatsioonidega. Peter Bouteneff on kirjutanud mitu raamatut, sealhulgas „Arvo Pärt: Out of Silence“, mille tõlge eesti keelde on just ilmunud.

Loengule on oodatud kõik huvilised. Loeng on inglise keeles sünkroontõlkega eesti keelde.

Üritust toetab Euroopa Liit Euroopa Regionaalarengu Fondi kaudu (Eesti-uuringute tippkeskus).

Loengu järel esitleme Peter Bouteneffi äsja eestikeelses tõlkes ilmunud raamatut „Arvo Pärt. Vaikusest sündinud“, mis uurib tugevat vastastikust mõju Pärdi muusika ja helilooja sügavate idakristluses peituvate juurte vahel. Raamatu on tõlkinud Marrit Andrejeva. Huvilistel on võimalus kohapeal raamatut soodushinnaga osta.

Hinnainfo

Sissepääs keskuse piletiga.

Sündmused

Uudiskiri