fbpx

Sündmused

Music Meets Film. Industry@Tallinn & Baltic Event

E 21. november 2022

Toimumiskoht

Arvo Pärdi Keskus

Sündmuse korraldaja

PÖFF Industry

Tutvustus

Music Meets Film (MMF) on Tallinna Pimedate Ööde filmifestivali filmitööstuse programmi osa, mida korraldatakse juba 11. aastat. Üritus on eelkõige suunatud (filmimuusika) heliloojatele, (filmi)muusika produtsentidele, aga ka muusikatoimetajatele ning helirežissööridele.

Esmaspäev, 21. november // Arvo Pärdi Keskus

Akreditsiooni omajatel on võimalik registreerida end bussile, mis viib meid 21.11 hommikul Laulasmaa päevale ja pärast programmi lõppu tagasi Tallinna. Kohad bussis on piiratud ja tagatud vaid kiirematele registreerijatele. Transport Laulasmaale ja tagasi Tallinna on akreditsiooni hinna sees.

11.00–11.15 Music Meets Film 2022 avamine*

Sissejuhatus selleaastasesse programmi – viib läbi Music Meets Film’i kuraator Michael Pärt.

11.15–12.00 Avapaneel: Päevakajalised trendid*

MMF’i avapaneel on teemadel: hetketrendid heliloomes filmidele, arvutimängudele ja muusikatööstuses üldiselt. Panelistid jagavad oma kogemusi neis valdkondades. Hannes Tschürtz modereerib vestlust helilooja Aram Shahbazians, talendiavastaja ja heliloojate produtsendi Alice Atkinson, helilooja Quentin Sirjacq ning helilooja Nicolas Becker vahel.

12.00–13.15 MMF Trio Seeria*

Selleaastane MMF Trio Seeria tegeleb teemadega “Kuidas filmirežissöörid, heliloojad ja monteerijad mõtlevad.” Moderaatoriks on Kaarel Kuurmaa, kes viib meid tagasivaatavale teekonnale, mis kätkeb endas kahte 2022. aastal ilmunud täispika filmitriloogia “Apteeker Melchior” osa koos selle filmi helilooja Liina Sumera, režissööri Elmo Nüganeni ja monteerija Marion Koppeliga.

Seda paneelarutelu kantakse üle ka veebis!

14.15–15.15 Kuidas saada muusikamanageriks?*

Miks on muusikamanageri tähtsus loomeisikute töö ja toimetuste juures nii suur, kuidas siseneda sellesse valdkonda ja arendada oskusi, kujuneda ja saada muusikamanageriks? Talendiavastaja ja produtsent heliloojatele Alice Atkinson rahvusvaheliselt tuntud agentuur Air-Edel viib meid teekonnale, et avastada neid võimalusi ja peatub paljudel teistelgi teemadel. Modereerib muusikamanager ja konsultant Thea Zaitsev.

Seda paneelarutelu kantakse üle ka veebis!

15.15–16.00 Intellektuaalse omandi üle kontrolli ja ülevaate hoidmine*

Renato Horvath ja Hannes Tschürtz spetsialiseeruvad teemadel plaadifirmad, kirjastajad, muusika tellimine ja teletöö. Koos artisti ja muusiku Maarja Nuudiga kuuleme olulisi lugusid, mis on suunatud lavalaudadel käivatele muusikutele, eri tüüpi ansamblitele ja bändidele, muusikamanageridele, talendiotsijatele, laulukirjutajatele ja heliloojatele panelistide isiklikust kogemusest. Selleks, et hoida korras ja ülevaadet litsentseerimisi ja lepinguid puudutavatel teemadel. Paneelvestlust modereerib Toomas Olljum.

Seda paneelarutelu kantakse üle ka veebis!

16.15–17.00 Üks-ühele kiirvestlused esinejate ja publiku vahel*

Võimalus kohtuda selleaastaste panelistide ja mentoritega mitteametlikul 5-minutilisel kiirvestlusel.

19.00–20.30 Reaalajas filmimuusika loomine: ”Fred Jüssi. Olemise ilu”*

Tunnustatud helilooja William Goldstein esitleb oma erilist talenti, luues publiku silme all reaalajas muusika Jaan Tootseni 65- minutilisele dokumentaalfilmile „Fred Jüssi. Olemise ilu“ (2020), nähes seda filmi esmakordselt.

Filmiseansile ja kontserdile järgneb küsimuste ja vastuste / Q&A vestluspaneel filmi režissööri Jaan Tootseni, William Goldstein’i ja publiku vahel.

Seda kontserti ja filmilinastust kantakse üle ka veebis!

Antud kontsert ning sellele järgnev küsimuste ja vastuste vestluspaneel on avatud kõigile – nii akreditsiooni ja päevapileti omajatele ning saab osta ka eraldi pileti https://www.piletilevi.ee/est/piletid/festival/film/reaalajas-filmimuusika-loomine-fred-jussi-olemise-ilu-usa-est-374140/ 

20.30–21.00  Reaalajas filmimuusika loomine: ”Fred Jüssi. Olemise ilu” vestluspaneel filmi režissööri Jaan Tootseni, helilooja ning pianisti William Goldstein’i ning publiku vahel.*

Seda paneelarutelu kantakse üle ka veebis!

*See sündmus on ligipääsetav akreditsiooni omavatele külalistele, mille saab igaüks endale hankida Industry@Tallinn & Baltic Event piletimüügi lehel industry.poff.ee

 

Teisipäev, 22. november // Music Estonia & Nordic Hotel Forum

10.00–12.00 Üks-ühele mentorlused @ Music Estonia
Kohtu valikuga meie selleaastastest MMF panelistidest ja mentoritest 20-minutilisel individuaalsel sessionil. Kohad on limiteeritud ja vajalik on eelregistreerimine.

  • Talendiavastaja ja produtsent heliloojatele: Alice Atkinson
  • Plaadifirma esindaja/kirjastaja/muusika sünkroniseerija: Hannes Tschürtz
  • Helilooja arvutimängudele: Aram Shahbazians
  • Filmihelilooja: William Goldstein

14.00–15.30 Heli- ja muusikatehniline vestlus @ Music Estonia*

Valitud MMF panelistid juhivad vestlusi, mis puudutab kõikvõimalikke helitehnilisi ja -tehnoloogilisi teemasid – milliseid vahendeid me oma töös kasutame, milline tehnika toimib kõige paremini, plugina-avastused ning milline töökultuur ja lähenemine loomeprotsessile toimib helilooja jaoks kõige paremini

  • Helilooja arvutimängudele: Aram Shahbazians
  • Filmihelilooja: Liina Sumera
  • Helilooja ja ettevõtte Orchestral Tools juht: Hendrik Schwarzer

15.30–17.00 Minu suurimad läbikukkumised @ Music Estonia*

Panelistid helilooja William Goldstein ning talendiavastaja ja produtsent heliloojatele Alice Atkinson jagavad meiega lugusid oma suurimatest läbikukkumistest, proovikividest ja kuidas nad neist olukordadest tugevamana väljunud on.

19.00–22.00 Music Meets Film Auhinnatseremoonia ning aeg heliloojate ja selleks pürgijate omavaheliseks suhtluseks @ Nordic Hotel Forum*

Kuulutame välja MMF Award 2022 võitja ning autasu rahalises väärtuses 2000 EUR, lisaks ka virtuaalsete instrumentide litsentside pakk. Auhinnad paneb võitjale välja Music Meets Film sponsor Orchestral Tools. Lõpetame festivali rahuliku sumina ja õhtuga, milles muusika, joogid ja heliloojate omavahelised vestlused. Kaasatud on filmitegijad ja Music Meets Film külalised.

*See sündmus on ligipääsetav akreditsiooni omavatele külalistele, mille saab igaüks endale hankida Industry@Tallinn & Baltic Event piletimüügi lehel industry.poff.ee

Programmi ajatsooniks on Ida-Euroopa aeg (EET).

 

Sündmused

Tähelepanu! 24. veebruaril on keskus suletud. Ilusat vabariigi aastapäeva!

Uudiskiri