fbpx

Sündmused

Muuseumiöö eri: Bowrain

Kontsert

L 20. mai 2023, 21.30

Toimumiskoht

Arvo Pärdi Keskus

Esinejad

Bowrain (Sloveenia, klaver)

Tutvustus

Tine Grgurevič, esinejanimega Bowrain, on Sloveeni helilooja, pianist ja muusikaprodutsent. Alates debüütalbumi „Far Out“ ilmumisest 2014. aastal on Bowrain köitnud publikut isikupärase lähenemisega muusikale, mis ühendab klaverit, vokaali, heliloomingut, DJ-tegevust ja produtseerimist. Tema žanriülene muusika ulatub klassikalisest muusikast džässi, ambienti, elektroonilise muusika, etno- ja indie-popini. Tema 2017. aastal välja tulnud album „Distracted“ tegeleb poliitiliste ja sotsiaalsete teemadega, nagu pagulus, üksindus ja kodu(tuse)tunne. 2023. aastal välja antud sooloalbum kannab nime „Heal Me“.

Bowran on teinud ka mitmeid koostööprojekte ja -plaate, 2020. aastal valmis suurejooneline muusikaprojekt „2020 Seconds Alive”, mille keskmes oli koosöö Lõuna-Aafrika bändiga The Brother Moves On.

Ta on kirjutanud muusikat ka teatrile, kujutava kunsti ja etenduskunsti projektidele. Ta on rahvusvaheliselt aktiivne, andes kontserte nii Euroopas, USA-s kui ka Lõuna-Aafrikas.

Bowrani kontserdid on heas mõttes ettearvamatud. Mõnikord esineb ta koos trio, väikese orkestri või kooriga, teinekord astub ta üles üksi (koos või ilma elektroonikata).

Arvo Pärdi Keskuses annab ta soolokontserdi klaveril, esitades lugusid oma albumitelt.

Hinnainfo

1 euro Muuseumiöö raames. (Kassast)

Sündmused

Uudiskiri