fbpx

Sündmused

Odessa Classics Tallinn

Kontsert

T 30. mai 2023, 19.00

Esinejad

Sebastian Knauer (klaver)

Sündmuse korraldaja

ERSO / Odessa Classics Tallinn

Tutvustus

Michael Nyman
„Kuus pala Sebastian Knauerile“

Wolfgang Amadeus Mozart
Klaverisonaat nr 10 C-duur KV 330, II osa

Wolfgang Amadeus Mozart
Klaverisonaat nr 16 C-duur KV 545, I osa

Wolfgang Amadeus Mozart
Klaverisonaat nr 12 F-duur KV 332, III osa

Wolfgang Amadeus Mozart
Fantaasia c-moll KV 475

Wolfgang Amadeus Mozart
Klaverisonaat nr 8 a-moll KV 310, I osa

Wolfgang Amadeus Mozart
Klaverisonaat nr 9 D-duur KV 311, III osa

Wolfgang Amadeus Mozart
Variatsioonid teemal „Ah, vous dirai-je maman“ KV 265

 

Saksamaalt pärit Sebastian Knauer on pianist, kelle laiaulatuslik repertuaar ulatub barokist tänapäevani. Rahvusvaheliselt tunnustatud helilooja Michael Nyman kirjutas Sebastian Knaueri tellimusel kuus klaveripala, mis on seotud Wolfgang Amadeus Mozarti klaverisonaatidega. Sebastian Knauer ühendabki selles kontserdikavas kaks heliloojat, keda ta kõrgelt hindab ja ehitab seeläbi muusikalise silla 18. ja 21. sajandi vahele.

 

2015. aasta juunis toimus Ukrainas Odessas esimest korda klassikalise muusika festival „Odessa Classics“. Selle asutaja pianist Alexey Botvinov seadis omale eesmärgiks luua festival, mis aitaks Ukrainal Euroopale läheneda ning seisaks vastu Venemaa algatatud sõjalisele agressioonile. „Odessa Classics“ on olnud oma esimestest elupäevadest alates Eestiga seotud, seda nii meie muusikute, festivali külaliste kui ka toetajate kaudu.

Selleks, et „Odessa Classics“ festivali traditsioon Ukraina vastu peetava sõja tingimustes ei katkeks, saab „Odessa Classics“ ka tänavu ajutise kodu Eestis ning kannab pealkirja „Odessa Classics Tallinn“. Ootame teid sellest osa saama, et raskel ajal üheskoos festivali toetada.

Kogu festivali programm on leitav SIIN.

Hinnainfo

Piletid hinnaga 25€/15€/50€ on müügil Piletilevis

Sündmused

Tähelepanu! 22. juunil on keskus avatud kuni 16.00, 23. juunil on keskus suletud. Ilusat võidupüha ja toredat jaaniaega kõigile!

Uudiskiri