fbpx

Sündmused

Für Irena

Kontsert

L 4. veebruar 2023, 17.00

Toimumiskoht

Arvo Pärdi Keskus

Esinejad

Onutė Gražinytė (klaver, Leedu)

Tutvustus

Veebruarikuus astub Arvo Pärdi Keskuses üles Leedu noorema põlvkonna silmapaistvamaid pianiste Onutė Gražinytė. Kontsert on pühendatud pianisti ja helilooja Arvo Pärdi lähedasele sõbrale Irena Veisaitėle ning kavas on Pärdi, Čiurlionise, Bacewiczi, Messiaeni, Skrjabini ja Schumanni looming.

Onutė Gražinytė on õppinud Roland Krügeri käe all Hannoveri muusika-, draama- ja meediaülikoolis ning ta on Hannoveri Yehudi Menuhini fondi “Live Music Now” stipendiaat. Solistina on Gražinytė üles astunud Leedu Riikliku Sümfooniaorkestri, Klaipėda kammerorkestri, Kaunase sümfooniaorkestri, Alicante ülikooli filharmooniaorkestri, Salzburgi Mozarteumi orkestri, Čiurlionise nim kunstikooli orkestri ja Lyoni rahvusorkestriga, samuti andnud soolokontserte Leedus, Šveitsis, Itaalias, Austrias, Saksamaal, Eestis, Hollandis, Poolas, Prantsusmaal ja Taanis, sh ka Varssavi Filharmoonia saalis ja Berliini kontserdimajas.

2015. aastal tunnustas Leedu Vabariigi president Onutė Gražinytėt tema muusikaliste saavutuste eest vabariiklikel ja rahvusvahelistel konkurssidel.

Sündmused

Uudiskiri