fbpx

Sündmused

Pagendus

Filmiõhtu

N 24. august 2017, 18:00

Toimumiskoht

Sõpruse kino (Vana-Posti 8)

Tutvustus

Изгнание / The Banishment (2007)
Režissöör Andrei Zvjagintsev

Andrei Zvjagintsevi teine täispikk mängufilm „Pagendus“ põhineb ameerika-armeenia kirjaniku William Saroyani romaani „The Laughing Matter“ motiividel ning filmiti Moldova kaunitel maastikel, mis kingivad filmile uskumatult maalilise õhkonna. See film on Aleksist ja Verast, kes saabuvad koos oma kahe lapsega puhkusele mehe lapsepõlvekoju. Maakoha idüll rebeneb aga, kui Vera tunnistab mehele, et ootab last, kes pole Aleksi oma. Kuigi laste ja sõprade ees jäetakse mulje, justkui oleks kõik endine, muutub lõhe paari vahel iga päevaga järjest sügavamaks. Aleks otsib nõu oma vennalt Markilt, kes on tuntud tegude poolest, mis ei kannata päevavalgust. Vera aga tunnetab ületamatut kuristikku enda ja oma mehe vahel ning muretseb eeskuju pärast, mida hämarate asjadega tegelevad Aleks ja tema vend nende pojale Kirile avaldavad. Kiri pillatud lausest, et isa äraolekul oli tolle sõber Robert emal külas käinud, teeb Aleks rutakad järeldused. Lumepallina lähevad liikvele pöördumatud sündmused.

Meespeategelane Konstantin Lavronenko sai rolli eest Cannes’i filmifestivali parima meespeaosa preemia. Filmi naispeaosa mängib Norra kinotäht Marie Bonnevie, kelle venekeelne tekst on dubleeritud.

Sünge õhkkonnaga, kuid ebamaiselt kauni pildikeelega filmis on kasutatud Arvo Pärdi esimest tintinnabuli-teost „Aliinale“, lõputiitrite taustaks kõlab VII laul („Memento“) teosest „Kanon pokajanen“.

Film linastub kinos Sõprus 24. augustil 2017 kell 18.

Filmi juhatab sisse režissöör Andrei Zvjagintsev.

Sündmused

Uudiskiri