fbpx

Sündmused

Pont-Neufi armastajad

Pärt & Film

R 13. august 2021, 19.00

Toimumiskoht

Arvo Pärdi Keskus

Tutvustus

Les Amants du Pont-Neuf
1991, Prantsusmaa
125 min
Rež Leos Carax

Filmi tegevus toimub Pariisi vanima, Pont-Neufi silla ümbruses, kus rullub lahti armastuslugu kahe tänavanoore Alexi (Denis Lavant) ja Michéle´i (Juliette Binoche) vahel. Alex on tänavakunstnik, kes elab koos vanema kodutu Hansuga remondis oleva Pont-Neufi all. Michéle on rikkast perest pärit maalikunstnik, kes satub tänavaellu ebaõnnestunud suhte ja haiguse tõttu, mis ähvardab röövida tema nägemise.

Pärjatud režissööri Leos Carax´i loomingus on Pariisi tänavakunstnike lugu siiani kõige populaarsem ja üldrahvalikult tuntum teos. Siin kõlab Iggy Popi, David Bowie, Public Enemy, Britteni, Straussi ja Šostakovitši kõrval ka Arvo Pärdi „Cantus Benjamin Britteni mälestuseks“. 30 aastat tagasi linastunud film oli esimene niivõrd kõrge kaliibriga suure-eelarveline teos, milles kasutati Arvo Pärdi heliloomingut ja mis sellega muusikaringkondadest laiema publikuni jõudis. Linastusaastal tõi film ainuüksi Prantsusmaal kinodesse ligi 900 000 vaatajat ning loomulikult järgnes sellele 1990. aastaid defineerivale filmile ka korralik videolevi.

 

Film linastub originaalkeeles eestikeelsete subtiitritega.

 

Hinnainfo

Piiratud kogus pileteid 7€/5€/10€ müügil Fientas ja keskuse kassas.

NB! Seoses suurenenud viiruseohuga pääseb filmiõhtutele üksnes vaktsineerimistõendi või negatiivse COVID-testi ettenäitamisel. PCR-test ei tohi olla tehtud varem kui 72 tundi enne üritust, kiirtesti kehtivusaeg on 48 tundi. Palume kaasa võtta ka isikuttõendava dokumendi.

Kuni 18-aastased ei pea tervisetõendit esitama.

Kohapeal kiirtestimist ei toimu!

Hoiame enda ja teiste tervist!

Sündmused

Uudiskiri