fbpx

Sündmused

Sweet Thing

Pärt & Film

L 14. august 2021, 17.00

Toimumiskoht

Arvo Pärdi Keskus

Tutvustus

Sweet Thing
2020, USA
91 min
Rež Alexandre Rockwell

 

Viimasel Berlinale festivalil esilinastunud ning oma teekonda Kuldkaruga alustanud „Sweet Thing“ kõneleb ühest küljest ajatu, teisalt väga tänapäevase loo kahe lapse suurekskasvamisest. Režissöör Alexandre Rockwell on valinud jutustamiseks helgelt krabiseva 16 mm filmilindi ning peaosadesse omaenda lapsed Lana ja Nico Rockwelli, kes mängivad vastavalt 15-aastast Billiet ning 11-aastast Nicot. Nad peavad hakkama saama alkohoolikust isaga (Will Patton) ning laste suhtes ükskõikse ja ainult aeg-ajalt orbiidile ilmuva emaga, keda mängib režissööri abikaasa ja laste bioloogiline ema Karyn Parson.

Tüdrukule, kes on saanud oma nime Billie Holiday järgi, on antud nii jumalik hääl kui ka võimas ekraanikarisma, mis tervet filmi kanda suudavad.

Tegu on ainulaadse ja kordumatu teosega, mis on jutustatud meile üsna eksootilises filmikeeles. Suure ja maagilise õrnuse ning vastiku elukarmuse ainesest on loodud tervik, mis jääb ilmselt kummitama veel pikalt peale filmitiitrite lõppu.

Miriam Makeba, Dino Valenti, Van Morrisoni, Sigur Rosi ja loomulikult ka Billie Holiday loomingu kõrval kõlab kaks korda Arvo Pärdi „Peegel peeglis“.

Film linastub originaalkeeles eestikeelsete subtiitritega.

Hinnainfo

Piiratud kogus pileteid 7€/5€/10€ müügil Fientas ja keskuse kassas.

NB! Seoses suurenenud viiruseohuga pääseb filmiõhtutele üksnes vaktsineerimistõendi või negatiivse COVID-testi ettenäitamisel. PCR-test ei tohi olla tehtud varem kui 72 tundi enne üritust, kiirtesti kehtivusaeg on 48 tundi. Palume kaasa võtta ka isikuttõendava dokumendi.

Kuni 18-aastased ei pea tervisetõendit esitama.

Kohapeal kiirtestimist ei toimu!

Hoiame enda ja teiste tervist!

Sündmused

Uudiskiri