fbpx

Sündmused

Klassikatäht Tähe-Lee Liiv

Kontsert

L 17. oktoober 2020, 17.00

Esinejad

Tähe-Lee Liiv (klaver)

Kaastegevad
Katariina Maria Kits (viiul)
Laura Kuusma (viiul)
Greten Lehtmaa (vioola)
Teodor Juko Hiiemaa (tšello)

Tutvustus

Kava:

Wolfgang Amadeus Mozart
– Klaverikontsert nr 27 B-duur, KV 595
seade klaverile ja keelpillikvartetile Jakub Kowalewski
I Allegro

Arvo Pärt
– “Mozart-Adagio”
– “Aliinale”
– “Fratres”

Frédéric Chopin
– “Andante spianato et grande polonaise brillante” Es-duur, op. 22
seade klaverile ja keelpillikvartetile Bartłomiej Kominek

Värskelt noorte muusikute konkurss-saate “Klassikatähed” võitnud särav noor pianist Tähe-Lee Liiv astub Arvo Pärdi keskuses üles uue kavaga Mozarti, Chopini ja Arvo Pärdi loomingust. Kontserdil teevad kaasa samuti silmapaistvad noored muusikud Katariina Maria Kits ja Laura Kuusma viiulil, Greten Lehtmaa vioolal ning Teodor Juko Hiiemaa tšellol.

Tähe-Lee Liiv lõpetas sellel kevadel Tallinna Muusikakeskkooli 10. klassi ning on ühtlasi Klassikatähtede kõige noorem võitja. Tema õpetajateks on varasemalt olnud Maigi Pakri ja alates 2013. aastast  Marrit Gerretz-Traksmann, lisaks õpib ta 2019/2020. õppeaastast ka Ivari Ilja klassis. Tähe-Lee osaleb alates 2017/2018. õppeaastast regulaarselt Konstantin Bogino rahvusvahelistel pianistide meistrikursustel Itaalias. Alates sügisest 2018 alustas Tähe-Lee klaveriõpinguid ka paralleelselt Sibeliuse Akadeemias Helsingis Hui-Ying Twastsjerna klaveriklassis. Ta on edukalt osalenud väga paljudel konkurssidel, pälvides viimati esikoha nii muusikakoolide vahelisel nn kolme kooli konkursil kui ka IX Eesti pianistide konkursil, olles sealgi noorim osaleja.

Hinnainfo

Piletid 25€/15€/50€ müügil Fientas ja keskuse kassas.

Toetajapiletiga (50€) kaasneb giidiga ekskursioon majas pärast kontserti. Giid ootab teid pärast kontserdi lõppu infolaua juures.

NB! Palume haigena kontserti mitte külastada. Kui tunnete ennast tõbisena, siis kirjutage meile hiljemalt üks tund enne kontserdi algust (info@arvopart.ee) ja tagastame teile piletiraha.

VÄLJA MÜÜDUD!

Sündmused

Tähelepanu! 22. juunil on keskus avatud kuni 16.00, 23. juunil on keskus suletud. Ilusat võidupüha ja toredat jaaniaega kõigile!

Uudiskiri