fbpx

Sündmused

Tulilind

Kontsert

L 15. aprill 2023, 17:00

Toimumiskoht

Arvo Pärdi Keskus

Esinejad

Anna-Liisa Bezrodny (viiul)
Maksim Štšura (klaver)

Tutvustus

Duo Anna-Liisa Bezrodny ja Maksim Štšura esituses kõlava kava keskseks motiiviks on muinasjutt, mis köidab igas vanuses kuulajat oma rikkalike kujundite, värvikuse ning fantaasia ja tõelisuse ühtepõimumisega.

Muinasjutt, mille juured asuvad sajandite sügavuses, näitab inimesele kujundlikult, kuidas ületada raskusi ja katsumusi, jäädes samas iseendaks. Iga muinasjutt õpetab meile midagi – ausust, headust, suuremeelsust, tänulikkust, südamesuurust. Õpetab meid olema parem inimene.

Kontserdil tulevad ettekandele peaasjalikult 20. sajandil loodud orkestriteoste seaded viiulile ja klaverile, kõlab nii Debussy, Rahmaninovi, Tanejevi kui ka Stravinski looming. Sergei Prokofjevi viiulisonaat D-duur on valminud heliloojal aga samal ajal tema balletiga „Tuhkatriinu“, mille muinasjutulisi peegeldusi kohtame hoopis kammerlikumas vormis.

Viiuldaja ja pedagoog Anna-Liisa Bezrodny on mitmete rahvusvaheliste konkursside laureaat, samuti Londoni Guildhalli konkursi kuldmedali võitja (2006). Pianist Maksim Štšura on pianist ja muusikauurija, kes omandas magistrikraadi Londonis (Royal College of Music) ja kaitses samas ka oma doktoritöö. Ta on võitnud auhindu mainekatel konkurssidel ning koos viiuldaja Michael Foyle’iga võitsid nad 2015. aastal Salieri–Zinetti rahvusvahelise kammermuusika konkursi ja Euroopa Beethoveni Klaverühingu duode konkursi.

 

Kava:

Claude Debussy
– „Fauni pärastlõuna“

Igor Stravinski
– Süit balletist „Tulilind“
Hällilaul
Kaštšei kuningriigi põrgulik tants

Sergei Tanejev
– Kontsert-süit op. 28
III osa „Muinasjutt“

Sergei Rahmaninov
– „Kirikakrad“ op. 38, nr 3

Sergei Prokofjev
– Viiulisonaat nr 2 D-duur

 

Hinnainfo

25/15/50 EUR

Sündmused

Uudiskiri