fbpx

Sündmused

Üheskuulamine. David James

Muusikaline vestlusõhtu

L 14. mai 2022, 16.00

Toimumiskoht

Arvo Pärdi Keskus

Esinejad

David James (kontratenor, Inglismaa)
Meistriklassis osalejad

Tutvustus

12.-14. maini annab Arvo Pärdi Keskuses meistriklassi silmapaistev kontratenor ning üks tundlikumaid Arvo Pärdi interpreete, Hilliard Ensemble’i pikaajaline liige David James. Meistriklassis osalevad EMTA laulu- ja koorijuhtimise üliõpilased, kes saavad lihvida oma oskusi kammermuusika esitamisel.

Meistriklassi lõpetab laupäeval,14. mail kell 16 toimuv avalik kontsert-vestlus, kus kuulaja ja esitaja vahelisest kommunikatsioonist ning Arvo Pärdi muusika esitamise kogemusest vestlevad (inglise keeles) kontratenor David James ja Kristina Kõrver Arvo Pärdi Keskusest. Üles astuvad ka meistriklassis osalejad.

Nii The Hilliard Ensemble’i koosseisus kui ka sooloesinejana on David James osalenud paljude Pärdi teoste (esi)ettekannetel ja (esma)salvestustel. Praeguseks on ta Arvo Pärdi muusikaga lähedases kontaktis olnud juba ligi 40 aastat.Hilliard Ensemble’i Pärdi-tõlgendused on kujunenud omamoodi ideaaliks ning need on tänaseni paljudele muusikutele eeskujuks. Just ansambli peent kõlakultuuri silmas pidades on Arvo Pärt kirjutanud oma teosed „Litany“, „Miserere“ ja „Most Holy Mother of God“. Kaks viimast on Pärt neile ka pühendanud. David Jamesi 50. sünnipäevaks valminud „My Heart’s in the Highlands“ on loodud just tema häälele.

 

Hinnainfo

Piletid 15€/10€/50€ müügil keskuse kassas ja Fientas.

Sündmused

Uudiskiri