fbpx

Sündmused

Vaikuse labürint

Kontsert

L 12. juuni 2021, 17.00

Toimumiskoht

Arvo Pärdi Keskus

Esinejad

Ansambel Una Corda:
Kristi Mühling (kannel)
Ene Nael (klavessiin)
Liis Jürgens (harf)

Tutvustus

Kavas:

Galina Grigorjeva (1962)
– Evening Bells / Õhtukellad (2019) ansamblile Una Corda

Una Corda live-kompositsioon

Pekka Jalkanen (1945)
– Rõõm (2019) soolokandlele – ESIETTEKANNE

Arvo Pärt (1935)
– Variatsioonid Ariinuška tervenemise puhul (1977) klaverile
(seade harfile)

Ester Mägi (1922-2021)
– A Tre (1991) viiulile, kitarrile ja tšellole
(Una Corda seade kandlele, harfile ja klavessiinile)

Hugo Vasco Reis (1981)
– Labyrinth of Stillness / Vaikuse labürint (2020) ansamblile Una Corda – ESIETTEKANNE

Una Corda live-kompositsioon
– Cyrillus Kreek (1889-1961)
Taaveti laul nr 1 „Õnnis on inimene“ segakoorile
(Una Corda seade kandlele, harfile ja klavessiinile)

 

Unikaalse koosseisuga ansambli Una Corda (kannel, harf, klavessiin) kontserdi „Vaikuse labürint“ fookuses on erinevate heliloojate muusika kokkupuutepunktid Arvo Pärdi loomingu ja mõttemaailmaga.

Kontserdil kõlavad Galina Grigorjeva spetsiaalselt Una Cordale loodud „Evening Bells“, mis on inspireeritud õigeusu kiriku kelladest, Soome helilooja Pekka Jalkaneni „Rõõm“ eesti kromaatilisele kandlele, mis on loogiline jätk autori pikaajalisele huvile eesti muusika ja eriti Arvo Pärdi loomingu vastu, ning kontserdi nimilugu „Vaikuse labürint“ Portugali helilooja Hugo Vasco Reisi loomingust, kelle huviobjektiks on muu hulgas erinevad näppepillid ja nende ainulaadne võime puudutada vaikuse piiri. Peale selle saab kuulda vabu improvisatsioone ning ühtseks tervikuks seovad kontserdi Arvo Pärdi teoste seaded.

Aastal 2009 asutatud triosse Una Corda (it „üks keel“) kuuluvad kandlemängija Kristi Mühling, harfimängija Liis Viira ja klavessiinimängija Ene Nael. Una Corda kõlale on omane kammerlik ja delikaatne värvigamma, mida ilmestavad jõulisemad aktsendid ja kujundid. Kuulajad on esile tõstnud ansambli muusika põhjamaisust ja müstilisust. Ansambli repertuaar on mitmekülgne – kavades kõlab nii tunnustatud heliloojate originaalmuusika, seaded, kui ka vaba improvisatsioon.

Hinnainfo

Piiratud kogus piletid 15€/25€/50€ müügil Fientas ja keskuse kassas.

Toetajapiletiga (50€) kaasneb giidiga ekskursioon majas pärast kontserti. Giid ootab teid pärast kontserdi lõppu infolaua juures.

NB! Palume haigena kontserti mitte külastada. Kui tunnete ennast tõbisena, siis kirjutage meile hiljemalt üks tund enne kontserdi algust (info@arvopart.ee) ja tagastame teile piletiraha

Sündmused

Uudiskiri