fbpx

Sündmused

Valentin Silvestrov

Film

L 9. oktoober 2021, 15.00

Toimumiskoht

Arvo Pärdi Keskus

Tutvustus

NB! Filmi linastusel osalevad filmi autor, režissöör Sergi Bukovski ja helirežissöör Igor Barba.

„V. Silvestrov” („В. Сильвестров”)

Režissöör Serhiy Bukovsky
Ukraina, 2020, 143′

Dokumentaalfilm Ukraina heliloojast Valentin Silvestrovist on kõike muud kui tavaline portree tuntud persoonist. Selle erilisus peitub viisis, kuidas Silvestrovi helimaailm ja tema elukäik omavahel põimununa vaatajateni tuuakse ja millise tundlikkusega filmi autor Serhiy Bukovsky oma portreteeritavat avab. Mõtteile ja meeleoludele ruumi andes rullub vaatajate ees lahti suure talendi ja tema vastuolulise ajastu lugu.
Film koosneb kolmest osast, kulgedes läbi Silvestrovi erinevate loomeperioodide, 60-ndate avangardist, 70-ndate postmodernismist metafoorsete teoste ja viimaste aastate loominguni välja, mis köidavad kuulajaid üle kogu maailma. Kaamera jälgib proove ja salvestusi, kus helilooja ei tee esitustele mööndusi; usutlustest ja meenutustest aimub tema ande haruldus ja mõttemaailma sügavus.
Arvo Pärt on nimetanud Silvestrovi kaasaja kõige huvitavamaks heliloojaks, nende loomingulisel kujunemisel on rida puutepunkte ja neid seob läbi elu kestnud mõttekaaslus ning sõprus.
Filmi režissöör Sergi Bukovski on oma 30-aastase karjääri jooksul teinud 40 dokumentaalfilmi, neist mitmed on pälvinud tunnustuse festivalidel DOK Leipzig, Obehauseni filmifestival, Krakowi filmifestival, Nyoni rahvusvaheline filmifestival „Visions du Réel“, Amsterdami rahvusvaheline dokumentaalfilmide festival (IDFA), Kiievi rahvusvaheline filmifestival „Molodist“ jt. Helirežissöörid Igor Barba ja Boris Peter pälvisid sel aastal filmi „V. Silvestrov“ heli eest Ukraina Filmiakadeemia auhinna (Boris Peter postuumselt).
Vaata ka Magika Film

Hinnainfo

Sissepääs keskuse piletiga (6€/4€).

Sündmused

Tähelepanu! 22. juunil on keskus avatud kuni 16.00, 23. juunil on keskus suletud. Ilusat võidupüha ja toredat jaaniaega kõigile!

Uudiskiri