fbpx

Sündmused

Lõpmatu kaanon. Vestlus Galina Grigorjevaga

Vestlus

L 4. detsember 2021, 15.00

Toimumiskoht

Arvo Pärdi Keskus

Esinejad

Galina Grigorjeva
Sakarias Jaan Leppik

Tutvustus

Advendiaja pühitseb Arvo Pärdi Keskuses sisse kohtumine helilooja Galina Grigorjevaga ja sellele järgnev kontsert, kus ansamblite Theatre of Voices ja YXUS Ensemble esituses kõlab nii Grigorjeva, Pärdi kui teiste heliloojate looming. Vestlust helilooja Galina Grigorjevaga viib läbi Sakarias Jaan Leppik, juttu tuleb muusikast, hardusest ja helilooja seostest vaimuliku pärandiga.

Galina Grigorjeva (1962) on üks omanäolisemaid loojaid Eesti helimaastikul, kelle kaunikõlaline, hingestatud ja sügavate allhoovustega muusika on pälvinud sooja vastuvõttu nii meil kui mujal. Ukrainas sündinud Grigorjeva on õppinud Simferoopoli muusikakoolis ja Odessa konservatooriumis, 1991. aastal lõpetas ta Peterburi konservatooriumi ning ajavahemikus 1994–1998 täiendas ta end Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia magistriõppes Lepo Sumera juhendamisel. Hooajal 2006/2007 resideerus Galina Grigorjeva NYYD Ensemble’i juures. Praegu elab ta Soomes ja tegutseb vabakutselisena.

Tema loomingut on esitanud paljud tunnustatud muusikakollektiivid, see on kõlanud mainekates kontserdisaalides ja mitmetel festivalidel. Ühtlasi on Grigorjeva Eesti Kultuurkapitali helikunsti sihtkapitali aastapreemia kahekordne laureaat (2004, 2013), teiste tunnustuste hulgas on ta pälvinud Valgetähe IV klassi ordeni (2014) ja Lepo Sumera nimelise heliloomingu preemia (2020).

Vestlus toimub vene keeles sünkroontõlkega eesti keelde.

Hinnainfo

Sissepääs keskuse või järgneva kontserdi piletiga.

Sündmused

Uudiskiri