Warning: array_pop() expects parameter 1 to be array, boolean given in /data02/virt28733/domeenid/www.arvopart.ee/htdocs/wp-content/uploads/cache/18b5f3ecfbaf5c7960a9a3abe1e919a1add5aca0.php on line 15
Virtuaalne raamatuesitlus – Arvo Pärdi Keskus

Sündmused

Virtuaalne raamatuesitlus

E 7. detsember 2020, 15.00

Toimumiskoht

ERRi portaal

Esinejad

Fuensanta Nieto ja Enrique Sobejano (Nieto Sobejano Arquitectos)
Covadonga Blasco
Michael Pärt (Arvo Pärdi Keskus)
Kristina Kõrver (Arvo Pärdi Keskus)
Cristina Steingräber (ArchiTangle)
Modereerib:
Andres Kurg (Eesti Kunstiakadeemia)

Tutvustus

Esitlus: Foto- ja esseeraamat Arvo Pärdi Keskuse arhitektuurist „Arvo Pärt Centre & Nieto Sobejano Arquitectos. A Common Denominator. Ühine nimetaja“ (ArchiTangle, 2020)

Räägivad:
Fuensanta Nieto ja Enrique Sobejano (Nieto Sobejano Arquitectos)
Covadonga Blasco
Michael Pärt (Arvo Pärdi Keskus)
Kristina Kõrver (Arvo Pärdi Keskus)
Cristina Steingräber (ArchiTangle)

Modereerib:
Andres Kurg (Eesti Kunstiakadeemia)

Raamat ühendab muusika, arhitektuuri ja maastiku: Arvo Pärdi muusika ning Fuensanta Nieto ja Enrique Sobejano arhitektuur loovad seda ümbritsevas Laulasmaa männimetsas omavahel läbipõimunud terviku.

See viib lugeja teekonnale, milles keskuse hoone avaneb üheksa fotograafi pilgu läbi. Nendeks on Roland Halbe, Tõnu Tunnel, Arne Maasik, Paco Ulman, Birgit Püve, Kaupo Kikkas, Priit Grepp, Kris Moor ja Riho Kirss.

Kuid raamat ei paku üksnes pilkupüüdvaid visuaale hoone arhitektuurist. Teos sisaldab ka tundlikku dialoogi muusikaliste käsikirjade ja arhitektuurijooniste vahel, sümboolse silla Arvo Pärdi loomingu ning Fuensanta Nieto ja Enrique Sobejano arhitektuuri vahel loovad peatükkide alguses paiknevad mõtted helilooja päevikutest.

Viie autori (Michael Pärt, Enrique Sobejano, Covadonga Blasco Veganzones, Kristina Kõrver ja Nikita Andrejev) esseed heidavad valgust muusika, arhitektuuri, looduse ja teoloogia kokkupuutepunktidele sellel loomingulisel teekonnal.

Raamatu minimalistlikku kujundust (kujundaja Angelika Schneider) täiendavad läbipaistvale paberile kantud arhitektuurijoonised, mis teevad sellest erilise väljaande nii sisult kui ka vormilt.

Raamatu esitlus toimub Arvo Pärdi Keskusest otseülekandena ERRi kultuuriportaalis ja Arvo Pärdi keskuse Facebooki lehel. Et hoida kõigi tervist, leiab sündmus aset üksnes virtuaalselt.

„Arvo Pärt Centre & Nieto Sobejano Arquitectos. A Common Denominator. Ühine nimetaja“
Idee: Covadonga Blasco Veganzones, Fuensanta Nieto, Enrique Sobejano, Michael Pärt
Toimetaja: Michael Pärt
Kujundaja: Angelika Schneider
Trükikoda: DZA Druckerei zu Altenburg GmbH
© 2020 ArchiTangle GmbH, Arvo Pärdi Keskus ja autorid

Sündmused

23. detsembrist 2. jaanuarini on Arvo Pärdi Keskus suletud jõulupuhkuseks.

Pood