fbpx

Uudised

Arvo Pärdi Keskuse esimese hooaja avakontsert: Anne Akiko Meyers

02.10.2018

14. oktoobril astub Arvo Pärdi Keskuse uue hoone ning saali esimesel avalikul kontserdil üles maailma üks nõutumaid viiulisoliste Anne Akiko Meyers. Aktiivselt suurimatel rahvusvahelistel lavadel esinev USA viiuldaja Anne Akiko Meyers teeb koostööd tipporkestritega nii Euroopas, USAs kui Aasias ning on üks aktiivsemaid uue muusika tellijaid, talle on teoseid pühendanud Einojuhani Rautavaara, Mason Bates, Gene Pritsker, John Corigliano ja paljud teised. Meyersit seob ka varasem koostöö Arvo Pärdiga seoses erakordsete kontsertidega New Yorgis ja mujal, erilist tähelepanu on pälvinud tema interpretatsioonid Arvo Pärdi ühest tehniliselt nõudlikuimast viiuliteosest “Passacaglia”, mida Meyers on esitanud ja salvestanud mh koos Kristjan Järvi ja MDR Leipzigi Raadio orkestriga.

Arvo Pärdi Keskuse avakontserdil astub Meyers üles koos pikaaegse lavapartneri Akira Eguchiga. Anne Akiko Meyers mängib haruldasel Vieuxtemps Guarneri 1741. aasta viiulil.

Kavas A. Pärt, J. Corigliano, W. A. Mozart, P. Glass, Bach/Gounod.

17. oktoobril avab Arvo Pärdi Keskus uksed avalikkusele uues ainulaadses hoones, mille arhitektuur on saanud inspiratsiooni helilooja muusikast, täpsemalt tema ühest võtmeteosest “Tabula rasa”. Keskuse uue hoone arhitektid on Fuensanta Nieto ja Enrique Sobejano. Arvo Pärdi Keskuse südameks on ja jääb ka edaspidi helilooja arhiiv. Uues hoones lisanduvad aga võimalused keskuse tegevust laiendada, teha koostööd uurijatega, viia läbi haridusprogramme, korraldada näitusi, filmiõhtuid ja kontserte.

Tund enne kontserdi algust on külastajatel võimalik tutvuda Arvo Pärdi Keskuse uue hoonega.

Keskus asub Laulasmaal, 35 kilomeetri kaugusel Tallinnast. Parklast majani viib metsatee, jalutuskäiguks kulub umbes 5 minutit.

Uudiskiri