fbpx

Uudised

Arvo Pärdi Keskuse filmiõhtute keskmes on Andrei Zvjagintsevi filmid

06.07.2017

23.–25. augustini linastuvad kinos Sõprus taas kolmel õhtul filmid, milles on oluline osa Arvo Pärdi muusikal. Sel aastal on Arvo Pärdi Keskuse filmiõhtute keskmes vene režissööri Andrei Zvjagintsevi looming, kes viibib ka ise Tallinna linastustel.

Filmiõhtud avab Andrei Zvjagintsevi värskelt tänavu maikuus Cannes`i filmifestivalil esilinastunud ning žürii preemiaga pärjatud mängufilm „Armastuseta“ (Neljubov), mis maalib lahutavat abielupaari psühholoogiliselt jälgides halastamatu pildi vene keskklassi elust. Filmi saatis suur menu ning see oli paljude kriitikute arvates tänavuse festivali tugevaim linateos. Filmi ilmestab Arvo Pärdi „Silouan’s Song“. Sama režissööri teise filmina tuleb filmiõhtutel esitamisele 2007. aastal valminud mängufilm „Pagendus“ (Izgnanie), mille teemaks on samuti üksteisest kaugenev perekond keset suhtekriisi. Ebamaiselt kauni pildikeelega filmis on kasutatud Arvo Pärdi esimest tintinnabuliteost „Für Alina”.

Filmiõhtutel linastub lisaks Hispaania režissööri José Luis López-Linares`i 2016. aastal valminud dokumentaalfilm Madalmaade maalikunstnikust Hieronymus Boschist ja tema religioossest keskaja maailmast. Filmis kõlavad kaks Arvo Pärdi teost: „Fratres“ ja „Vater unser“. Arvo Pärdi Keskuse filmiõhtud toimuvad seitsmendat aastat.

Uudiskiri