fbpx

Uudised

Arvo Pärdi Keskuse toetajad pälvisid kultuurisõbra tiitli

15.01.2019

Kultuuriminister Indrek Saar tunnustas täna kultuurisõbra tiitliga ettevõtjaid või metseene, kes on eelnenud aastal kultuurivaldkonda toetanud rahaliselt või olnud toeks oma tegudega. Viie peapreemia ehk 2018. aasta kultuurisõbra tiitliga pärjati neid, kelle panus kultuurivaldkonda on olnud erakordne. Kultuurisõbra tunnustuse pälvis 26 ettevõtjat ja eraisikut.

Arvo Pärdi Keskusel on suur rõõm, et kultuurisõprade seas on kaks meie keskuse pikaajalist kaasteelist ja toetajat. Aasta kultuurisõbra aunimetuse pälvis Maarja Oviir-Neivelt aastatepikkuse toetuse eest kunstivaldkonnale ning abi eest kunsti rahvusvahelistumisel ning kultuurisõbra tiitliga pärjati teiste seas meie toetajat ja transpordipartnerit Silberautot.

Maarja Oviir-Neivelt on keskust toetanud ning selle tegemistele kaasa elanud juba selle loomisest saadik. Tema eestvedamisel ja panusel sai teoks ka Eesti ettevõtjate toetus režissöör Dorian Supini dokumentaalfilmi „Arvo Pärt – isegi kui ma kõik kaotan” valmimisele. Maarja Oviir-Neivelt koos Indrek Neiveltiga pälvisid aasta kultuurisõbra tiitli ka 2016. aastal.

Silberauto on Arvo Pärdi Keskuse toetaja alates 2015. aastast, mil keskus on saanud kasutada Silberauto sõidukeid väliskülaliste transpordiks. Seoses Arvo Pärdi Keskuse avamisega on Silberautost saanud üks keskuse suurimaid toetajaid, avamiseks valmis ettevõtte toel Arvo Pärdist rääkiv lühifilm „Muusikajanu“, mida kõigil keskuse külastajatel on võimalik filmitoas vaadata. „Silberauto toetus on kantud armastusest ja hoolivusest kultuuri ja selle loojate vastu,“ sõnas Arvo Pärdi Keskuse tegevjuht Anu Kivilo pikka aega kestnud soojade koostöösuhete kohta.

Soovime vastsetele kultuurisõpradele südamest õnne!

Kultuuriministeerium annab aasta kultuurisõbra tiitlit välja alates 2012. aastast.

Vaata lisaks: Kultuuriministeeriumi pressiteade

Uudiskiri