fbpx

Uudised

Arvo Pärdi Keskusesse jõudis käsitööna valminud Una Corda klaver

15.12.2022

Arvo Pärdi Keskuses kasutuses olevad muusikainstrumendid on saanud väärika täienduse ‒ Läti klaverimeistri David Klavinsi käsitööna valminud innovaatilise Una Corda väikeklaveri. Seda pilli iseloomustab puhas heli ja tavalise kabinetklaveriga võrreldes väiksem resonants, mille saladus seisneb tema erilises ülesehituses. Nimelt on Una Corda klaveril – nagu viitab ka tema nimi – iga klahvi jaoks vaid üks keel. Delikaatset kõla aitab tekitada ka klaveri avatud korpus ning kerge vertikaalselt asetsev kahekihiline kõlalaud.

Esimene Una Corda klaver valmis David Klavinsi töökojas 2014. aastal ning Arvo Pärdi Keskusesse saabunud klaver on alles neljakümnes sel viisil ehitatud pill. Klaver asub keskuse loometoas ning seda saavad oma töös ja inspiratsiooniks kasutada keskuses resideerivad muusikud ja heliloojad. Edaspidi kuuleb Una Corda kõla kindlasti ka keskuse kontsertidel ning loodetavasti jõuab see mõnele siin salvestatud heliplaadile.

Oleme väga tänulikud meie toetajale (tema soov on jääda anonüümseks), kelle sihtotstarbeline annetus tegi Una Corda soetamise võimalikuks!

Uudiskiri