fbpx

Uudised

Arvo Pärdi Keskusest sai Eesti Muusikakogude Ühenduse liige

20.09.2016

Arvo Pärdi Keskus astus septembris Eesti Muusikakogude Ühenduse (EMKÜ) liikmeks.

„Meie jaoks on väga tähtis, et saame vahetada erialast teavet ja kogemusi. Lisaks saab keskus ka osaks päris suurest võrgustikust, mille kaudu on võimalik alles alustava asutusena oma tegevust laiemalt teadvustada ja tutvustada ning oma väljaandeid levitada,“ rõhutas Arvo Pärdi Keskuse tegevjuht Anu Kivilo.

EMKÜ esimees Kaie Viigipuu-Kreintaal märkis, et liikmelisus on vastastikku rikastav nii Arvo Pärdi Keskusele kui ühendusele tervikuna. „On igati tervitatav, kui liikmete hulgas on erinäolisi muusikakogusid, sest nagu nimigi ütleb, on Eesti Muusikakogude Ühendus erinevaid muusikakogusid, mitte kitsalt muusikaraamatukogusid ühendav organisatsioon,“ rõõmustas Viigipuu-Kreintaal.

Selle aasta maikuus osalesid keskuse töötajad ka esimesel Eesti ja Soome muusikakogude seminaril, mille kaaskorraldaja Soome Muusikakogude Ühenduse kõrval oli Eesti Muusikakogude Ühendus. Eestist esinesid seminaril ettekannetega Muusika- ja Teatriakadeemia, Teatri- ja Muusikamuuseum, Rahvusraamatukogu ja Arvo Pärdi Keskus.

Eesti Muusikakogude Ühendus on asutatud 1991. aastal ja selle üks peamisi eesmärke on edendada muusikakogude omavahelist koostööd. EMKÜ ühendab eri tüüpi raamatukogusid, muuseume, teisi asutusi ning üksikisikuid, kes tegelevad muusikateavikute ning muusikainfo kogumise ja vahendamisega.

1994. aastast on EMKÜ Rahvusvahelise Muusikaraamatukogude Liidu (IAML) Eesti rahvuslik sektsioon. EMKÜ on ka Eesti Muusikanõukogu ja Eesti Muusika Infokeskuse liige.

Loe lähemalt Eesti Muusikakogude Ühenduse kohta.

Vaata ka: Arvo Pärdi keskus osaleb esimesel Eesti ja Soome muusikakogude seminaril.

Uudiskiri