fbpx

Uudised

Arvo Pärdi loomingule keskenduv konverents lükkub 2021. aastasse

31.08.2020

Arvo Pärdi Keskus ning Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia annavad teada, et Covid-19 jätkuva leviku ja sellega seotud reisipiirangute tõttu lükkub tänavu oktoobrisse kavandatud rahvusvaheline teaduskonverents „Arvo Pärt – tekstid ja kontekstid“ aasta võrra edasi. Konverents toimub järgmise aasta 15.–16. oktoobril.

„Otsus sündis raske südamega – oli ju konverents mõeldud tähistama Arvo Pärdi 85. sünnipäeva, tuues sel puhul Eestisse tunnustatud Pärdi-uurijad üle maailma,“ märkis konverentsi programmi kuraator, Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia professor Toomas Siitan. Ta lisas, et praeguste arengute valguses on välisesinejate füüsiline osalemine oktoobris toimuval konverentsil viiruseohu ja reisipiirangute tõttu sisuliselt välistatud.

„Me ei soovinud asendada elavat arutelu veebikonverentsiga ühelt poolt meie osalejate geograafilise kauguse ja ajavahe tõttu, teiselt poolt seisnebki akadeemiliste konverentside mõte ennekõike teadlaste kokkusaamises ja elavas mõttevahetuses, mida virtuaalsel teel ei ole võimalik sel moel saavutada. Edasilükkamine tundus praeguses olukorras parema valikuna,“ ütles Siitan.

Konverents toimub juba välja kuulutatud esinejate ja programmiga 15.–16. oktoobril 2021. „Meil on hea meel tõdeda, et enamik konverentsi esinejatest on oma osalemist juba kinnitanud,“ lisas Kristina Kõrver Arvo Pärdi Keskusest.

Rahvusvahelise teaduskonverentsi „Arvo Pärt – tekstid ja kontekstid“ eesmärk on elavdada Arvo Pärdi loomingu uurimist ja lahtimõtestamist. Õpetlased Euroopast ja Ameerika Ühendriikidest otsivad konverentsil uusi vaatenurki Pärdi heliteoste tekstianalüüsile, avavad selle teoloogilisi ja kultuurilisi taustu ning mõtestavad tema loominguprotsessi eripärasid.

Vaata lähemalt SIIT.

Uudiskiri