fbpx

Uudised

Arvo Pärdi “Mozart-Adagio” faksiimile Mozarteumi Fondile

15.02.2014

Selle aasta algul toimunud festivali “Mozartwoche” fookuses oli Arvo Pärdi muusika, mis kõlas kokku kuuel kontserdil. Festivali raames tõid Viini Filharmoonikud ja dirigent Marc Minkowski maailma esiettekandele Arvo Pärdi orkestriteose “Swan Song”.
Arvo Pärdi Keskuse ja “Mozartwoche” koostöös eksponeeriti ka Kaupo Kikkase fotonäitust Grammy pälvinud ECMi plaadi „Adam’s Lament” salvestuselt. Näitus oli kontserdipubliku jaoks välja pandud Mozarteumi suures saalis.

Salzburgis külastasid Arvo ja Nora Pärt ka Mozarteumi arhiivi ja raamatukogu, tundes suurt huvi arhiivi ülesehituse ja tegevuse vastu. Tänutäheks andis Arvo Pärt Mozarteumi tegevjuhile Matthias Schulzile kingitusena üle oma teose „Mozart-Adagio” käsikirja faksiimile.
“Mozart-Adagio” viiulile, tšellole ja klaverile (1992) on kirjutatud Arvo Pärdi sõbra, tuntud Mozarti-interpreedi, vene viiuldaja Oleg Kagani (1946–1990) mälestuseks. Teose aluseks on W. A. Mozarti klaverisonaadi nr 2 F-duur KV 189e (280) teine osa, mille helilooja seadis klaveritriole – koosseisule, mis oli väga oluline ka Oleg Kagani loomingulises tegevuses koostöös pianist Svjatoslav Richteri ja tšellistist abikaasa Natalja Gutmaniga. Teos valmis Helsingis toimuva festivali “Helsingin juhlaviikot” jaoks ning esiettekanne toimus 6. septembril 1992 nimeka Ameerika kammeransambli Kalichstein-Laredo-Robinson Trio esituses.

Uudiskiri