fbpx

Uudised

Arvo Pärdi muusika kontserdil „Last Night of the Proms 2015“

09.09.2015

Euroopa suurima klassikafestivali „BBC Proms 2015“ suurejoonelisel lõppkontserdil 12. septembril kõlab ka Arvo Pärdi muusika. Pianist Benjamin Grosvenor, koor BBC Singers ning BBC Sümfooniaorkester ja koor esitavad Marin Alsopi dirigeerimisel teose „Credo“, millega tähistatakse Arvo Pärdi 80. sünnipäeva.

Arvo Pärdi muusikat on Promsi festivalide kontsertidel ka varem korduvalt ette kantud, neist kõige sagedamini teost „Cantus Benjamin Britteni mälestuseks“. Esimest korda kõlas see BBC Sümfooniaorkestri ja dirigent Gennadi Roždestvenski ettekandes 1979. aastal. Kontserdil viibis ka autor. Viimati esitasid teost 2013. aastal Orchestre de Paris ja Paavo Järvi. Aastal 2005 tähistati suurejoonelise erikontserdiga Arvo Pärdi 70. sünnipäeva. 1968. aastal valminud ning Arvo Pärdi kogu senise loomingu jaoks märgiline teos „Credo“ kõlab festivalil aga esmakordselt.

„BBC Promsi“ lõpuõhtu on suur ja meeleolukas muusikaline pidu, mida saab jälgida nii Royal Albert Hallis kui ka videoekraanidelt Londoni, Walesi, Šotimaa ja Iirimaa parkides.

Lisaks Pärdi teosele kõlavad kontserdi esimeses pooles Šostakovitši, Straussi, Puccini ja Alberga helitööd, kontserdi teises pooles aga väga tuntud meloodiad, nagu „Hommik“ Griegi süidist „Peer Gynt“, viis Rodgersi „Helisevast muusikast“ jt.

Kontserdilt „Last Night of the Proms” teeb 12. septembril kell 21.15 otseülekande ka Klassikaraadio.
Vt ka: www.bbc.co.uk/events/ehnrzc

Tähelepanu! 1. mail on keskus suletud. Ilusat kevadpüha!

Uudiskiri